Kamera Samsung SMX‑F70: kamera SD z matrycą CMOS

Kamera Samsung SMX-F70: kamera SD z matrycą CMOS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.09.2011 10:59, aktual.: 21.09.2011 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung wprowadza do sprzedaży kamerę SMX-F70 z matrycą CMOS o rozdzielczości 5 megapikseli i z optyką Schneider Kreuznach. SMX-F70 jest obecnie jedyną kamerą SD z matrycą CMOS i filtrem barw podstawowych RGB.

Zastosowanie matrycy CMOS zapewnia ochronę przed smugami światła, które pojawiają się czasem na matrycach CCD przy filmowaniu bardzo jasnych obiektów, jak np. źródła ostrego światła czy słońca. Nowa kamera jest również wyposażona w układ stabilizacji obrazu Hyper Digital Image Stabilization.

Nowa kamera Samsunga jest także jedyną w swojej klasie kamerą, która wykorzystuje tryb nagrywania progresywnego. Dzięki niemu, podczas rejestrowania bardzo dynamicznych scen obraz jest płynny, bez rozmytych krawędzi.

Kamera SMX-F7. umożliwia również nagrywanie w trybie HD. Optyka Schneider Kreuznach z funkcją intelli-zoom 65x posiada zoom optycznym 52x (cyfrowy 130x). Podczas nagrywania wideo można też równocześnie robić zdjęcia w rozdzielczości 1,9 megapiksela.

Kamera SMX-F7. oferuje wiele możliwości pozwalających na popuszczenie wodzy fantazji podczas nagrywania. Dzięki inteligentnej funkcji Smart Auto, SMX-F70 automatycznie wybiera ona jeden z siedmiu trybów nagrywania w zależności od warunków oświetleniowych i obiektu, aby zapewnić możliwie najlepszy obraz. Wśród nich znajduje się też tryb „Wykrywania Twarzy”. Dzięki trybowi Smart BGM nagranie można wzbogacić poprzez dodanie w tle podkładu muzycznego. Dodatkowo funkcja ta automatycznie dostosowuje głośność muzyki w razie wykrycia ludzkiej mowy.

Technologia Record Pause pozwala zrobić krótką przerwę w nagrywaniu, a następnie rozpocząć filmowanie w dokładnie tym samym momencie, co pozwala uniknąć montażu niektórych ujęć. SMX-F7. wyposażona jest również w funkcję „Nagrywanie Poklatkowe” - kamerę można zaprogramować na wykonywanie zdjęć w interwałach od jednej do trzydziestu sekund, a poszczególne ujęcia są następnie łączone i tworzą klasyczny film poklatkowy.

Nośnikiem danych używanym w kamerze są karty SD.

Kamera Samsung SMX-F70 trafi do sprzedaży w ostatnim tygodniu września. Sugerowana cena detaliczna wynosi 799 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)