PTK Centertel czeka na ofertę Info-TV-FM dot. telewizji mobilnej

PTK Centertel czeka na ofertę Info-TV-FM dot. telewizji mobilnej
Źródło zdjęć: © IDG

01.04.2009 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Operator komórkowy PTK Centertel chce
przystąpić do rozmów z Info-TV-FM w sprawie telewizji mobilnej.
Czeka jednak na ofertę finansową - poinformowała PAP prezes PTK
Centertel Grażyna Piotrowska-Oliwa.

"PTK Centertel czeka na ofertę od Info-TV-FM dotyczącą współpracy, zawierającą warunki finansowe i terminy budowy infrastruktury. Wtedy przystąpimy do rozmów" - poinformowała PAP prezes PTK Centertel.

Telewizja mobilna w systemie DVB-H (ang. Digital Video Broadcasting - Handheld) pozwala odbierać treści audio-wideo w urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe, palmtopy i inne urządzenia multimedialne.

Obraz
© (fot. )

W marcu konkurs Urzędu Komunikacji Elektronicznej na operatora telewizji mobilnej w Polsce wygrała spółka Info-TV-FM. Firma chce wybudować infrastrukturę DVB-H - system umożliwiający produkcję sygnału, maszty radiowe, nadajniki i anteny. Również w marcu Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia (do której należy Info-TV- FM) poinformował, że spółka będzie chciała sprzedawać sygnał DVB-H pośrednikom, m.in. operatorom telefonii komórkowej, którzy zaoferują ją detalicznie Polakom.

Dodał, że Info-TV-FM prowadzi "wiele rozmów z dostawcami infrastruktury, sprzętu i operatorami komórkowymi" w tej sprawie.

Spółka Info-TV-FM jest operatorem telekomunikacyjnym, zajmującym się m.in. emisją programów radiowych i telewizyjnych. Buduje maszty i wieże telekomunikacyjne oraz udostępnia własną infrastrukturę nadawczą operatorom telefonii komórkowej.

NFI Magna Polonia oszacowała koszt inwestycji w telewizję mobilną do 2012 roku na 200-300 mln zł.
Konkurs na operatora telewizji mobilnej, tzw. DVB-H, UKE ogłosił w październiku 200. r. DVB-H do końca maja 2015 roku będzie dostępna w 31 miastach, a do końca 2023 roku w całej Polsce.

Konkurs przegrała spółka Mobile TV, utworzona przez czterech operatorów telefonii komórkowej: Polkomtel (Plus), PTK Centertel (Orange), Polską Telefonię Cyfrową (Era) i P4 (Play).

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)