PTC też się odwoła od wyników przetargu na GSM 1800

10.10.2007 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska Telefonia Cyfrowa odwoła się od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącej rozstrzygnięcia przetargu na rezerwację częstotliwości z zakresu GSM 1800

PTC uważa, że zasady ogłoszenia i przeprowadzenia przetargu na rezerwację częstotliwości z zakresu GSM 180. w rażący sposób dyskryminują aktualnych operatorów, którzy zainwestowali już w budowę infrastruktury komórkowej w Polsce miliardy złotych oraz zakłócają mechanizmy rynkowe i zasady wolnej konkurencji.

PTC już w trakcie postępowania konsultacyjnego dotyczącego przetargu na rezerwacje częstotliwości z zakresu 171. – 1730 MHz i 1805 – 1825 MHz rozpoczętym w marcu br, zgłosiła zastrzeżenia dotyczące zasad i procedury przetargowej.

Polska Telefonia Cyfrowa jest przekonana, że decyzje Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczące zarówno zdyskwalifikowania oferty PTC, jak i samego wyniku przetargu, są bezpodstawne. Oferta PTC nie została zakwalifikowana do II etapu postępowania przetargowego, a tym samym nie została rozpoznana merytorycznie. UKE uznało, że jedna ze 19. stron oferty złożonej przez PTC nie została parafowana. Urząd przyznaje wprawdzie, że strona ta została podpisana przez PTC, ale – jego zdaniem – warunkiem koniecznym do merytorycznego rozpoznania oferty było jej podpisanie i dodatkowo parafowanie.

PTC użyje wszelkich środków przewidzianych prawem w celu uchylenia tych rozstrzygnięć. Obecnie PTC przygotowuje wniosek o unieważnienie przetargu. Zostanie on złożony w terminie przewidzianym prawem, to jest najpóźniej 2. października 2007 r.

W opinii PTC, działania Prezesa UKE utrudniają jednak przygotowanie wniosku o unieważnienie przetargu. Prezes UKE nie rozstrzygnął bowiem dotąd, jaka część dokumentacji przetargowej jest jawna dla stron (w tym dla PTC), a jaka nie będzie stronom udostępniona. Na skutek tego PTC nie ma dostępu do tej części akt, która zawiera oferty innych uczestników, choć najprawdopodobniej tylko niektóre dane w nich zawarte zostaną objęte tajemnicą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także