Profesjonalne monitory LCD z serii Acer B

Profesjonalne monitory LCD z serii Acer B

Profesjonalne monitory LCD z serii Acer B
Źródło zdjęć: © Acer
30.08.2010 10:26, aktualizacja: 30.08.2010 10:51

Acer zaprezentował nowe monitory LCD z serii B, które zostały zaprojektowane z myślą o codziennym, intensywnym użytkowaniu. Nowe urządzenia mają zaspokoić wymagania biur oraz profesjonalistów oczekujących wysokiej jakości obrazu

Monitory posiadają możliwość regulacji wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu. W celu zapewnienia uniwersalności, poszerzono zakresy regulacji nachylenia (do 2. stopni w górę i do 5 stopni w dół) oraz obracania ekranu (po 45 stopni w prawo i w lewo). Ponadto, zakres regulacji wysokości wynosi 110 mm, a wybrane modele są też wyposażone w funkcję obracania ekranu o 90 stopni w pionie.

Obraz
© Monitor Acer B273 (fot. Acer)

Seria B obejmuje modele o różnych formatach oraz przekątnych obrazu, od 17”. do 27’’. Monitory o formacie 4:3 sprawdzą się tam, gdzie nie ma zbyt wiele wolnego miejsca, natomiast panoramiczne wyświetlacze o proporcjach 16:9 zapewniają maksymalną produktywność, mają optymalną gęstość pikseli umożliwiającą wyświetlanie większej ilości danych, a także pozwalają na wyświetlanie filmów bez czarnych pasów na ekranie.

Monitory z serii B wyróżniają się dużymi wartościami dynamicznego współczynnika kontrastu, w modelu B243HLA nawet 1. 000 000:1, który jest optymalizowany przez funkcję Acer Adaptive Contrast Management. Dlatego zapewniają odwzorowanie stopniowania kolorów i szczegółów, zwłaszcza w bardzo ciemnych lub bardzo jasnych scenach. Dzięki temu, monitory wyświetlają ostry obraz o wyraźnych liniach i sprawdzają się podczas wyświetlania plików z dużą ilością danych, a także podczas pracy z aplikacjami CAD. Bardzo krótki czas reakcji szarość do szarości pomaga uniknąć rozmycia obrazu spowodowanego szybkim ruchem, np. podczas gier lub przy wyświetlaniu filmów.

Monitory z serii B wyposażono w bogaty zestaw interfejsów umożliwiających łatwe podłączanie różnorodnych urządzeń: wejście VGA, interfejs DVI z obsługą protokołu HDCP pozwalający na wyświetlanie materiałów zabezpieczonych przed kopiowaniem, interfejs HDMI umożliwiający przesyłanie nieskompresowanych danych audio i wideo. Ponadto, zastosowano porty USB umożliwiające szybkie podłączanie urządzeń peryferyjnych, a także łatwe konfigurowanie kilku monitorów, co doskonale sprawdza się w przypadku ścian monitorów lub podczas pracy z notebookiem lub komputerem stacjonarnym wyposażonym w jedno wyjście VGA. Wybrane modele są też wyposażone w cyfrowy interfejs DisplayPort, przeznaczony pierwotnie do łączenia monitora z komputerem ale pozwalający też na łańcuchowe łączenie zestawu kilku monitorów. DisplayPort zapewnia najwyższą jakość cyfrowego dźwięku i obrazu, a także umożliwia przesyłanie sygnałów w standardach HDMI i DVI.

W celu zapewnienia wysokiej jakości obrazu, w monitorach z serii B są stosowane wyłącznie panele LCD klasy A objęte gwarancją braku uszkodzonych jasnych pikseli. Oprócz tego, monitory Acer Business są poddawane kompleksowym testom, które potwierdzają wysoką jakość oraz walory użytkowe.

Obraz
© Monitor Acer B243H (fot. Acer)

Monitory Acer B zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań ekologicznych, czego potwierdzeniem jest logo EcoDisplay przyznawane urządzeniom, które w mniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne. Monitory oznaczone logo Acer EcoDisplay spełniają wymagania najsurowszych standardów międzynarodowych, takich jak EPEAT Gold, EnergyStar 5.0. TCO 5.0 oraz nowa norma ISO 9241-307, dotyczących jakości, zmniejszonego zużycia energii oraz stosowania materiałów przyjaznych dla środowiska.

Wybrane modele są wyposażone w podświetlenie z dwoma lampami zamiast standardowych czterech, co przekłada się na zmniejszenie poboru mocy nawet o 50%, a tym samym na istotne obniżenie kosztów energii elektrycznej. W skład serii B wchodzą też monitory z podświetleniem LED, które pozwala na zmniejszenie zużycia energii nawet o 68. w porównaniu do standardowych lamp CCFL, a ponadto nie zawiera rtęci. Elementy stosowane w monitorach Acer EcoDisplays, takie jak obudowa, laminaty płytek drukowanych, gniazda połączeniowe i przewody wewnętrzne nie zawierają też substancji niebezpiecznych, takich jak PCV i BFR.

W monitorach LCD Acer z serii B zastosowano najnowocześniejsze technologie, które gwarantują wysoką jakość obrazu: Acer eColor Management, która dostosowuje parametry panela do środowiska pracy, warunków oświetleniowych oraz upodobań użytkownika. Dzięki niej można precyzyjnie wyregulować ustawienia monitora, tak aby uzyskać odwzorowanie kolorów optymalne dla wyświetlanego obrazu: danych, multimediów, filmów lub zdjęć.

Adaptacyjna regulacja kontrastu ACM (Adaptive Contrast Management) dynamicznie dostosowuje współczynnik kontrastu, tak aby na ekranie zawsze był wyświetlany bardzo ostry obraz. Funkcja ACM analizuje każdą scenę i dostosowuje parametry obrazu dla każdej klatki, poprawiając jakość kolorów i pozwalając na lepsze odwzorowanie szczegółów oraz stopniowania barw, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych oraz jaśniejszych scen.

Specyfikacja techniczna i ceny na następnej stronie

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Acer)
Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Acer)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)