PowerDirector 7 ze wsparciem dla CUDA dostępny na rynku

PowerDirector 7 ze wsparciem dla CUDA dostępny na rynku

PowerDirector 7 ze wsparciem dla CUDA dostępny na rynku
10.11.2008 15:01, aktualizacja: 12.11.2008 09:07

Firma CyberLink wprowadziła na rynek nową wersję popularnego narzędzia do obróbki materiałów wideo, również w formacie HD. PowerDirector 7 zapewnia obecnie wsparcie dla technologii CUDA. Dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej układu graficznego użytkownicy uzyskają nawet pięciokrotny wzrost wydajności.

Oferowana przez Nvidię technologia CUDA umożliwia wykorzystanie mocy obliczeniowej układu graficznego ( GPU ) w celu zwiększenia szybkości przetwarzania danych, którymi do tej pory zajmował się wyłącznie główny procesor ( CPU ). Jest dostępna dla posiadaczy karty graficznych z układami z rodziny GeForce 8 lub nowszej. Zapewnia bardzo duży wzrost wydajności między innymi w zakresie przetwarzania materiałów wideo. Przekonać mogą się o tym użytkownicy nowej wersji programu PowerDirector 7, która została wprowadzona na rynek przez firmę CyberLink.

Producent aplikacji deklaruje, że dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej układu GPU przetwarzanie wideo i wzbogacanie filmów o dodatkowe efekty może odbywać się nawet pięciokrotnie szybciej. Dodatkową korzyścią jest mniejsze obciążenie procesora i możliwość realizacji innych zadań w tym samym czasie. Na stronie firmy CyberLink - http://www.cyberlink.com/prog/product/main.do?productid=4&tab=6 dostępny jest wykaz kart graficznych wspierających technologię CUDA. Znalazło się tam również ilustrowane wykresami porównanie wydajności programu z włączonym i wyłączonym wsparciem dla CUDA, na przykładzie komputera wyposażonego w procesor Core 2 Duo taktowanego zegarem 2,66 GHz i kartę z układem GeForce 9600GT.

PowerDirector 7 w wersji Deluxe został wyceniony na 59,95 USD. Wariant Ultra z narzędziami do tworzenia filmów na dyskach Blu-ray kosztuje 99,95 USD. Użytkownicy, którzy zakupili poprzednią wersję programu PowerDirector 7 mogą pobrać ze strony producenta bezpłatną aktualizację.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)