Intel przygotuje drivery WDDM dla Windows 7

Intel przygotuje drivery WDDM dla Windows 7

Intel przygotuje drivery WDDM dla Windows 7
11.12.2008 09:30, aktualizacja: 11.12.2008 10:01

Firma Intel poinformowała o rozpoczęciu prac nad przygotowaniem sterowników dla kart graficznych dla Windows 7, zgodnych z obowiązującym modelem WDDM.

Model WDDM dla sterowników grafiki obowiązuje w OSach Microsoftu już od Visty. Dwa lata temu, raczkujący dopiero następca Windows XP napotkał spore problemy wydajnościowe, dotyczyło to zwłaszcza kart grafiki. Producenci akceleratorów nie zdążyli na czas opracować odpowiednich driverów, dlatego Microsoft nawołuje ich teraz, aby rozpoczęli prace nad stosownymi sterownikami już teraz, w celu uniknięcia błędów przeszłości. Nowy model jest bardzo podobny do tego z Visty, stąd też nie powinno być takich problemów, jak w momencie przejścia z XP na Vistę. WDDM w Windows 7 oznaczony został numerem 1.1.

Intel opracowuje drivery zgodne z WDDM 1.1, które umożliwią pełne wykorzystanie potencjału Windows 7. Sterowniki mają być z godne z wcześniejszymi wersjami testowymi systemu oraz z betą 1, która ma być udostępniona już za miesiąc.

Drivery Intela w przyszłości wspierać mają także chipy Larrabee, obecnie oferować mają obsługę wbudowanych układów Intel Graphics Media Accelerator.

Przypomnijmy, że pierwsze sterowniki dla kart grafiki ATI Radeon dla Windows 7 udostępnił - http://www.pcworld.pl/news/171133/100/amd.udostepnia.sterowniki.dla.windows.7.html koncern Advanced Micro Devices, w zeszłym miesiącu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)