Podłącz nawet 4 urządzenia USB do sieci LAN...

Podłącz nawet 4 urządzenia USB do sieci LAN...

Podłącz nawet 4 urządzenia USB do sieci LAN...
Źródło zdjęć: © win-star.com
01.03.2009 14:01, aktualizacja: 01.03.2009 14:18

Firma Winstars zaprezentowała nowe urządzenie sieciowe, które pozwoli w łatwy sposób korzystać w obrębie sieci lokalnej z rozmaitych urządzeń wyposażonych w interfejs USB 2.0/1.1...

Firma _ Winstars _zaprezentowała nowe urządzenie sieciowe - _ Networking USB 2.0 Server M4 _ (_ Winstars WS-NSU68M4 _). Wielkością jest ono zbliżone do kieszonkowego komputera typu PDA. Pozwoli w łatwy sposób korzystać w obrębie sieci lokalnej (LAN) z rozmaitych urządzeń wyposażonych w interfejs USB 2.0/1.1.

Dzięki niemu szybko udostępnimy w sieci takie urządzenia jak drukarki (w tym urządzenia wielofunkcyjne), skanery, głośniki, kamery internetowe, zewnętrzne dyski twarde, czytniki kart pamięci czy przenośne pamięci flash.

Urządzenie zostało wyposażone w interfejs sieciowy RJ4. 10/100Mbps (standardy IEEE 802.3 10Base-T oraz IEEE 802.3u 100Base-T) i wykorzystuje szereg protokołów: IPX, TCP/IP, NETBUEI, APPLETALK, lpr, smb (Over IP), a także LPR/LPD, DHCP oraz UPnP. Posiada pojedynczy port USB 2.0 do podłączania zewnętrznych urządzeń. Niestety dopiero po zastosowaniu HUB’a USB stacja umożliwia jednoczesną obsługę do czterech urządzeń. Dodatkowo po jej podłączeniu do routera wyposażonego w interfejs WLAN możemy z nich korzystać bezprzewodowo np. na naszym notebooku.

Obsługa _ Winstars WS-NSU68M4 _ odbywa się poprzez panel administracyjny, do którego możemy się zalogować poprzez przeglądarkę internetową. Producent zapewnia, że konfiguracja urządzenia jest dziecinnie prosta i każdy bez problemów powinien z nią sobie poradzić. W zestawie oprócz płyty CD z oprogramowaniem i instrukcji obsługi znajdziemy zasilacz oraz kabel Ethernet służący do podłączenia stacji do lokalnej sieci w domu lub biurze. Gadżet oferowany jest w sklepach internetowych w cenie 33 dolarów, a jego wysyłka do klientów ma się rozpocząć w połowie marca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)