Cisco: urządzenia, które ułatwią rozbudowę sieci domowych.

Cisco: urządzenia, które ułatwią rozbudowę sieci domowych.

Cisco: urządzenia, które ułatwią rozbudowę sieci domowych.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.03.2012 12:33, aktualizacja: 01.03.2012 14:57

Cisco przedstawia dwa nowe urządzenia Linksys HomePlug AV Powerline, które ułatwią rozbudowę sieci domowych. Wykorzystując istniejącą infrastrukturę elektryczną w celu poszerzenia zasięgu sieci przewodowej lub bezprzewodowej. Dzięki temu za pośrednictwem gniazdka elektrycznego można podłączyć do internetu urządzenia multimedialne.

Nowoczesne telewizory, konsole do gier czy tablety umożliwiają nam korzystanie z innowacyjnych aplikacji, jednak urządzenia te muszą być połączone z internetem. Plączące się, długie kable nie ułatwiają nam tego zadania. Linksys Powerline AV 4-Port Network Adapter Kit przekształca zwykłe gniazdko elektryczne w punkt dostępu do internetu. Możemy do niego podłączyć za pomocą kabli aż cztery urządzenia multimedialne. Rozwiązaniem, dzięki któremu powiększymy zasięg sieci bezprzewodowej, jest Linksys Powerline AV Wireless Network Extender Kit.

W pomieszczeniach takich jak piwnice, poddasza czy oficyny, ze względu na dużą odległość lub problematyczne materiały budowlane (np. beton, stal), sygnał sieci bezprzewodowej może być ograniczony. Dzięki wykorzystaniu okablowania elektrycznego i gniazdek ściennych, urządzenia Powerline zapewnią tam łączność z siecią. Wystarczy podłączyć jeden adapter do gniazdka elektrycznego w pobliżu routera, a drugi w miejscu, w którym chcemy korzystać z urządzeń multimedialnych. Po podłączeniu obu adapterów można uruchomić zaawansowane zabezpieczenia.

Linksys Powerline AV 4-Port Network Adapter Kit (PLSK400)
Rozwiązanie dla użytkowników, którzy np. w salonie chcą korzystać w ramach jednej sieci z telewizora, odtwarzacza Blu-ray, multimedialnego streamera lub konsol, natomiast w innym pomieszczeniu mają biuro domowe. Nawet jeśli znajduje się ono na poddaszu lub w piwnicy, nie ma problemu, by komputery, drukarki, skanery i inne urządzenia połączyć z internetem. Zestaw zawiera dwa adaptery Powerline: jedno- i czteroportowy.

Linksys Powerline AV Wireless Network Extender Kit (PLWK400)
Ten zestaw sprawdzi się, gdy chcemy powiększyć zasięg istniejącej sieci bezprzewodowej. Wystarczy podłączyć adapter Powerline z punktem dostępu Wireless-N do gniazdka elektrycznego blisko miejsca, w którym trzeba poprawić zasięg. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników notebooków, tabletów i smartfonów, którzy chcą korzystać z tych urządzeń bezprzewodowo i łączyć się z siecią z miejsc, w których sygnał WiFi jest niedostępny. Zestaw zawiera 1-portowy adapter Powerline i 1-portowy adapter ze zintegrowanym punktem dostępu bezprzewodowego.

Sugerowana cena detaliczna dostępnego od lutego Linksys Powerline AV 4-Port Network Adapter Kit wynosi 339 zł. Linksys Powerline AV Wireless Network Extender Kit pojawi się na rynku w maju 2012.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)