Oponeo.pl S.A. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie

Oponeo.pl S.A. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie

13.09.2007 10:30

Spółka Oponeo.pl zajmująca się sprzedażą opon przez internet zadebiutowała dziś na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kurs praw do akcji ( PDA ) na otwarciu wyniósł 8,25 zł, o 3,13% więcej od ceny emisyjnej wynoszącej 8 zł.

Krótko po debiucie kurs PDA spadł poniżej 8 zł, a ok. godz. 11:25 wzrósł do 9 zł. Do godziny 13:30 właścicieli zmieniło 369 tys. akcji, a obroty osiągnęły 6,15 mln zł.

Więcej o szczegółach oferty publicznej spółki w tekście: Oponeo.pl S.A. sprzedała akcje za 32 mln zł - http://www.internetstandard.pl/news/122416.html.

Oponeo.pl to czterdziesta ósma spółka, która zadebiutowała w tym roku na warszawskiej giełdzie, a także jedna z ośmiu aktualnie notowanych na GPW spółek, które ponad 50% przychodów uzyskują z działalności prowadzonej przez internet.

Spółka Oponeo.pl powstała w 1999 r. w Bydgoszczy. Od początku istnienia sprzedaje przez internet opony, felgi i inne produkty motoryzacyjne. Inwestorzy kupili akcje za 32 mln zł. Oponeo.pl zamierza przeznaczyć te pieniądze na rozwój działalności w kraju i ekspansję zagraniczną.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)