Nowe "dwudziestki" Pioneera

Nowe "dwudziestki" Pioneera

Nowe "dwudziestki" Pioneera
Źródło zdjęć: © IDG
12.06.2008 09:00, aktualizacja: 12.06.2008 09:25

Firma Pioneer zaprezentowała dwie nowe nagrywarki pozwalające na zapis krążków DVD z prędkością 20x. Urządzenia - ze względu na cichą pracę - mają się idealnie nadawać do montażu w obudowie komputera typu Media Center.

Najnowsze napędy DVD Pioneera komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu PATA ( model DVR-116. ) i SATA ( model DVR-216D ). Urządzenia pozwalają na zapis krążków DVD z prędkością 20x i korzystają z technologii Optimal Write Speed, która rozpoznaje nośnik i automatycznie dobiera najbardziej odpowiednią prędkość zapisu. Napędy zostały zabezpieczone również przed szkodliwym działaniem pyłu ( np. kurzu - system "Anti Dust" ) oraz wyposażone w dbającą o jak najlepszą jakość zapisu technologię Liquid Crystal Tilt/Blur Compensator. Producent zwraca również uwagę na specjalny mechanizm, który zapewnia, że urządzenia pracują cicho nawet przy maksymalnym obciążeniu. Dlatego też mają się one idealnie nadawać do montażu w komputerach typu Media Center.

Obraz

Parametry nowości są następujące:

Zapis:
DVD+/-R SL - 20x
DVD+/-R DL - 12x
DVD+/-RW SL - 6x
DVD+/-RW SL - 8x
DVD-RAM - brak

Odczyt:
DVD+/-R SL - 16x
DVD+/-R DL - 12x
DVD-ROM SL - 16x
DVD-ROM DL - 12x
DVD+/-RW SL - 13x
DVD+/-RW SL - 13x
DVD-RAM - 5x

Nagrywarki trafią do sprzedaży w lipcu ( niestety ich cen nie podano ). Więcej informacji na ich temat można znaleźć na witrynie producenta. - http://www.pioneerelectronics.com/pusa/pressroom/press+releases/new+pioneer+dvd%7ccd+computer+writers+loaded+with+performance+features+for+exceptional+user+experience

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)