Nowa płyta główna MSI z technologią vPro

05.10.2007 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie firmy Micro Star International ( MSI ) pojawiła się nowa płyta główna o oznaczeniu Q35MDO ( MS-7358 ). Urządzenie bazuje na chipsecie Intel Q35 Express i przeznaczone jest do współpracy z procesorami Intel Core 2 Quad/Duo. Dodatkowo może się pochwalić obsługą technologii Intel vPro, dzięki której powinna szczególnie zainteresować odbiorców korporacyjnych.

MSI Q35MDO ( MS-7358 ) bazuje na chipsecie Intel Q35 Express - http://www.intel.com/products/chipsets/q35_q33/index.htm oraz mostku południowym Intel ICH9DO. Wyposażona została w podstawkę LGA775, umożliwiającą obsadzenie w niej zarówno dwu- jak i czterordzeniowych procesorów Intela oraz dysponuje zintegrowanym układem graficznym Intel Graphics Media Accelerator 3100 ( oczywiście istnieje możliwość jej rozbudowy poprzez wbudowany slot PCI-Express x16 ). Ponadto pozwala na skorzystanie z pamięci DDR2-800 oraz wspiera Trusted Platform Module ( TPM ) - http://www.microsoft.com/poland/technet/bazawiedzy/centrumrozwiazan/cr081_01.mspx.

Co ważne, nowe urządzenie może się pochwalić obsługą technologii Intel vPro, która jak można przeczytać na stronie producenta - "_ sprzętowo rozwiązuje problemy z bezpieczeństwem, ochroną danych istotnych z punktu widzenia firmy i zarządzaniem systemem, dodając warstwy chroniące system operacyjny przed awarią, oprogramowanie przed uszkodzeniem i atakami z zewnątrz _". Jest to połączenie najnowszych 64-bitowych procesorów Intela, nowego chipsetu oraz technologii, z których najważniejsze to Intel Active Management ( umożliwia specjalistom zdalne zarządzanie stacjami roboczymi, nawet w przypadku gdy są one wyłączone, muszą jednak być podłączone do zasilania ) i Intel Virtualization ( umożliwia uruchomienie na komputerze kilku systemów operacyjnych jednocześnie dając np. możliwość przeprowadzania serwisu komputera bez przerywana prowadzonej na nim pracy ).

Ogólna specyfikacja nowej płyty przedstawia się następująco:

- gniazdo procesora: LGA775
- obsługiwane procesory: Intel Core 2 Quad/Duo
- FSB 1333/1066/800 MHz
- chipset: Intel Q35
- mostek południowy: Intel ICH9DO
- pamięci: 4 gniazda kości Dual Channel DDR2 800/667/533 MHz
- sloty: 1 x PCI-Express x16, 1 x PCI-Express x1, 2 x PCI
- złącza SATA: 6 x SATA II z Matrix RAID
- sieć: Intel PRO Gigabit LAN
- dźwięk: 7.1Ch.HD Audio
- układ graficzny: Intel Graphics Media Accelerator 3100

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)