MSI G45M Digital - płyta Micro-ATX z technologią DrMOS

MSI G45M Digital - płyta Micro-ATX z technologią DrMOS

MSI G45M Digital - płyta Micro-ATX z technologią DrMOS
Źródło zdjęć: © MSI
05.12.2008 09:01, aktualizacja: 05.12.2008 10:00

Firma MSI wzbogaciła swoją ofertę nową płytą główną o oznaczeniu G45M Digital. Przedstawiciele producenta twierdzą, iż jest to pierwsza na świecie płyta w formacie Micro-ATX, która może się pochwalić technologią DrMOS. Urządzenie z powodzeniem może być wykorzystane do budowy domowego centrum rozrywki - dysponuje bowiem zintegrowanym układem graficznym X4500HD oraz odpowiednim zestawem wyjść.

Najnowsza płyta główna firmy MSI została wykonana w formacie Micro-ATX - jej wymiary to 244 x 225 mm. Urządzenie, które przeznaczone jest do współpracy z 45-nanometrowymi procesorami Intela ( Intel Extreme/Quad/Duo ) wyposażone zostało w chipset Intel G45/ICH10R pozwalający na skorzystanie z zintegrowanego układu graficznego X4500HD ( wspiera DirectX 10 Shader Model 4.0 i obsługuje wyjścia HDMI, DVI, D-Sub ). Sprzęt jako pierwszy na świecie ( tak przynajmniej twierdzi jego producent ) może się pochwalić energooszczędnym układem scalonym DrMOS.

Obraz
© G45M Digital (fot. MSI)

"Technologia DrMOS została zaprojektowana tak, aby zapewnić jak największe oszczędności energii i utrzymać jak najniższą temperaturę pracy płyty głównej. Jest ona wyposażona w trzy niezwykłe cechy: GreenPower dla oszczędności energii, XpressCool dla braku hałasu i efektywnego rozpraszania ciepła, RapidBoost dla wysokiej wydajności przetwarzania danych. Gdy system pracuje w pełnym obciążeniu sprawność sekcji zasilania procesora ( CPU PWM ) sięga 93%, co zapewnia niezwykle stabilne dostarczanie energii oraz niską temperaturę pracy układu. DrMOS potrafi obniżyć temperaturę aż o 16 stopni w porównaniu do standardowych rozwiązań. Co więcej, temperatura ta jest utrzymywana przez cały czas, nie rośnie skokowo i operacja ta nie powoduje zwiększenia głośności całego systemu" - czytamy w informacji prasowej.

Nowość dysponuje ponadto 8-kanałową kartą dźwiękową, obsługą pamięci DDR2 800 ( możliwość rozbudowy do 16 GB ), sześcioma złączami SATA 3.0 Gb/s, złączem eSATA, slotem PCI-E 2.0 x16 ( wsparcie dla ATI CrossFireX ), slotem PCI-E x1 oraz dwoma PCI 2.3.

Niestety cena urządzenia nie została podana. Więcej na jego temat można znaleźć na witrynie producenta. - http://global.msi.com.tw/index.php?func=newsdesc&news_no=703

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)