Graficzna nowość MSI z DisplayPort

Graficzna nowość MSI z DisplayPort

Graficzna nowość MSI z DisplayPort
Źródło zdjęć: © IDG
18.01.2008 09:00, aktualizacja: 18.01.2008 10:53

NX8800GT-PTD1GE to oznaczenie najnowszej karty graficznej firmy MSI. Nowość dołączy do nielicznego grona urządzeń wyposażonych w najnowszy cyfrowy interfejs - DisplayPort.

NX8800GT-PTD1GE zbudowana została w oparciu o procesor graficzny Nvidii - GeForce 8800GT. W przeciwieństwie do rozwiązania referencyjnego wyposażona została nie w 51. MB lecz w 1024 MB pamięci. Firma MSI prezentując nowe urządzenie dołączyła do grona nielicznych producentów oferujących karty wyposażone w najnowszy interfejs cyfrowy DisplayPort ( użytkownik otrzymał również do dyspozycji wyjście DVI oraz HDTV ).

Obraz
© NX8800GT-PTD1GE (fot. IDG)

Co istotne, sprzęt zajmuje jeden slot. Dysponuje akywnym systemem chłodzenia korzystającym z miedzianych ciepłowodów ( X-type ) oraz aluminiowego radiatora ( powietrze wydmuchiwane jest z dwóch stron karty ). Producent podkreśla jego dużą wydajność ( porównywalną do tej, jaką może się pochwalić wentylator dwuslotowy Zalman VF1000 stosowany w kartach z serii Zilent ) umożliwiającą utrzymanie temperatury nie przekraczającej 60 stopni Celsjusza.

Nowość powinna trafić na półki sklepowe w przyszłym miesiącu. Niestety jej cena nie została podana.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)