Nokia: tradycyjne aparaty fotograficzne odejdą do lamusa?

Nokia: tradycyjne aparaty fotograficzne odejdą do lamusa?

23.04.2010 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Postęp technologiczny w dziedzinie aparatów fotograficznych montowanych w telefonach komórkowych sprawi, że już wkrótce tradycyjne aparaty fotograficzne odejdą do lamusa - deklaruje szef sprzedaży Nokii, Anssi Vanjoki

Według Vanjokiego, w najbliższej przyszłości rynek aparatów fotograficznych czeka poważna rewolucja. Tradycyjne aparaty fotograficzne mają zostać zastąpione tymi wbudowanymi w telefony komórkowe.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Na ich korzyść przemawiać ma przede wszystkim coraz lepsza technologia ich wykonania i jakość oferowanych zdjęć. Nie bez znaczenia ma być również to, że ich obecność jest dla użytkownika niezauważalna, gdyż telefon komórkowy nosi on z reguły zawsze przy sobie.

Co więcej, taka zmiana układu sił na rynku, według Vanjokiego, ma dotyczyć nie tylko amatorskich aparatów fotograficznych, ale również półprofesjonalnych lustrzanek. Pomóc ma w tym możliwość nagrywania i odtwarzania przez telefony materiałów w jakości HD.

Według niego technologia ta w ciągu najbliższych 12 miesięcy ma być znacznie bardziej dostępna dla przeciętnego użytkownika telefonu, a tym samym zyskać na popularności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (58)
Zobacz także