Nokia N9 niedostępna na głównych rynkach europejskich

Nokia N9 niedostępna na głównych rynkach europejskich
Źródło zdjęć: © Nokia

04.07.2011 12:50, aktual.: 04.07.2011 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia uruchomiła stronę, która dostarczy informacje na temat daty dostępności modelu N9 w poszczególnych krajach. Co ciekawe, na liście nie ma głównych rynków europejskich. Ślad prowadzi do… Windows Phone 7.

Na tej stronie (jęz. ang.) można sprawdzić kiedy Nokia N9 dostępna będzie na wybranym rynku oraz zapisać się na listę mailingową i otrzymać informację wtedy, kiedy to nastąpi. Wśród krajów, które można sprawdzić, zabrakło głównych rynków europejskich.

Wśród brakujących krajów znalazła się m.in. Holandia, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy oraz Hiszpania. Są to dokładnie te same kraje, w których telefony z Windows Phone 7 Mango pojawią się w pierwszej kolejności.

Obraz
© (fot. Nokia)

Oznacza to, że Nokia najprawdopodobniej nie chce robić sobie konkurencji na rynkach, na których pojawi się m.in. pierwsza Nokia z WP7 - Sea Ray, czyli model bliźniaczo podobny z wyglądu właśnie do Nokii N9.

Na pocieszenie warto dodać, że N9 pojawi się na rynku polskim. Kiedy to nastąpi? Wciąż nie wiadomo. Po wybraniu naszego kraju wyświetlana jest prośba o podanie adresu email, na który zostanie wysłana informacja w momencie dostępności tego modelu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także