N9 coraz większym problemem dla Nokii

N9 coraz większym problemem dla Nokii
Źródło zdjęć: © Nokia

12.08.2011 14:32, aktual.: 17.08.2011 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że wzbudzający coraz więcej emocji najnowszy telefon Nokii jest dla niej coraz większym problem. Tym razem okazało się, że N9 nie trafi na jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków, czyli do Wielkiej Brytanii - informuje brytyjski The Inquirer

W informacji przesłanej The Inquirer Nokia poinformowała, że obecnie nie ma planów wprowadzenia modelu N9 na rynek brytyjski. Twierdzi ona, że wprowadzenie nowego modelu na dany rynek poprzedzone jest jego badaniem.

Obraz
© Nokia N9 (fot. Nokia)

Decyzja o dostępności, bądź braku danego modelu na konkretnym rynku spowodowana jest m.in. budowaniem dla niego odpowiedniego portfolio produktów. Wygląda więc na to, że rynek brytyjski nie jest odpowiedni lub gotowy na Nokię N9.

W praktyce może to oznaczać, że Nokia boi się popularności N9 na brytyjskim rynku. Wszystko dlatego, że mogłoby to zagrozić powodzeniu słuchawek z systemem Windows Phone 7 Mango, które są dla Nokii _ być albo nie być _ wśród producentów smartfonów.

Warto przypomnieć, że wcześniejsze deklaracje producenta wyraźnie mówią o tym, że Nokia w USA postawi tylko na WP7, wycofując z tamtejszego rynku prostsze telefony i nie wprowadzając na niego modelu N9. O innych problemach Nokii z N9 pisaliśmy również w tej wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)