Nintendo likwiduje nielegalną fabrykę

Nintendo likwiduje nielegalną fabrykę

25.10.2007 09:00, aktualizacja: 25.10.2007 09:57

Przedstawiciele Nintendo poinformowali o zlikwidowaniu fabryki produkującej układy scalone pozwalające na omijanie zabezpieczeń konsoli. Podczas nalotu na fabrykę w Hongkongu przejęto ponad 10 000 urządzeń do kopiowania gier oraz tzw. modchipy.

Układy takie są montowane w konsoli i pozwalają na ominięcie technologii służących sprawdzaniu legalności uruchamianego na konsoli oprogramowania.

Nintendo uważa modchipy za urządzenia służące tylko i wyłącznie omijaniu zabezpieczeń. Często spełniają one także inne funkcje: pozwalają na dokonywanie kopii zapasowych, ułatwiają granie czy pozwalają niezależnym developerom na tworzenie gier.

Nintendo informuje, że firma Supreme Factory, do której należała fabryka, ma powiązania z francuską firmą Divinego SARL, która również znalazła się na celowniku Nintendo. Ponadto Supreme Factory dostarczało chipy wielu innym firmom, z których większość, a może nawet wszystkie, należą do Divineo. Samo Divineo zostało niedawno skazane na 9 milionów dolarów grzywny za rozprowadzanie układów naruszających amerykański Digital Millenium Copyright Act.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)