Mysz SideWinder X8 wkrótce trafi na polski rynek

Mysz SideWinder X8 wkrótce trafi na polski rynek

Mysz SideWinder X8 wkrótce trafi na polski rynek
24.02.2009 18:30, aktualizacja: 25.02.2009 08:55

Niebawem na polski rynek trafi nowa mysz firmy Microsoft przeznaczona dla graczy. Produkt o nazwie SideWinder X8 to pierwsza bezprzewodowa konstrukcja z serii SideWinder kierowana do tej grupy użytkowników.

Microsoft poinformował, że 1. marca na półki polskich sklepów trafi nowa mysz o nazwie SideWinder X8. Warto podkreślić, że jest to pierwsza bezprzewodowa konstrukcja z serii SideWinder, w ramach której oferowane są produkty przeznaczone dla graczy. Precyzję sterowania i poczucie pełnej kontroli ma zapewnić technologia śledzenia ruchów BlueTrack, funkcjonująca w oparciu o niebieską diodę LED i zaawansowany sensor optyczny. Umożliwia przetwarzanie obrazu z szybkością 13 tysięcy klatek na sekundę. Pozwala uzyskać przyspieszenie 75 g i prędkość na poziomie 120 dpi. Gracza mogą ponadto regulować poziom czułości w zakresie od 250 do 4000 dpi.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Istotny wpływ na komfort użytkowania mają rozwiązania wykorzystane do bezprzewodowego przesyłania danych bez opóźnień, w oparciu o komunikację radiową 2,4 GHz. Godna odnotowania jest też możliwość stosowania wymiennych stopek, dzięki którym użytkownicy wybierają odpowiadające im parametry w zakresie poślizgu. Pozostałe stopki przechowywane są w dołączonym do myszy odbiorniku sygnałów radiowych.

Rolę źródła zasilania pełni akumulator, który po naładowaniu umożliwia ciągłą pracę przez około 3. godzin. W przypadku, gdy zostanie rozładowany gracze mogą skorzystać z przewodu nawijanego na bezprzewodowy odbiornik i podczas ładowania myszy kontynuować zabawę w trybie przewodowym ( funkcja charge-and-play ).
Cena nowej myszy zostanie ujawniona w momencie wprowadzenia jej na rynek.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)