MSI R5870 Lightning - "smok" z 15-fazowym zasilaniem

MSI R5870 Lightning - "smok" z 15‑fazowym zasilaniem

MSI R5870 Lightning - "smok" z 15-fazowym zasilaniem
Źródło zdjęć: © MSI
28.02.2010 19:30, aktualizacja: 01.03.2010 09:36

Firma MSI zaprezentowała nową kartę graficzną - model R5870 Lightning. Urządzenie, które zostało wykonane przy wykorzystaniu najwyższej jakości komponentów, korzysta z 15-fazowej sekcji zasilania.

Przeznaczone dla amatorów podkręcania urządzenie należy do serii Lightning i cechuje się wyjątkowo niereferencyjną konstrukcją. Na tle konkurencyjnych produktów, które także zbudowane zostały w oparciu o układ Radeon HD 5870. wyróżnia się 15-fazową sekcją zasilania (13 faz dla GPU i 2 fazy dla pamięci) oraz płytką PCB wykonaną w technologii Lightning Power Layer. Karta korzysta ponadto z wysokiej jakości kondensatorów Hi-c CAP oraz Proadlizer. Wszystkie te zabiegi mają na celu zapewnienie jej wyjątkowo wysokiej stabilności.

Obraz
© MSI R587. Lightning (fot. MSI)

Mierzący 27. x 126 x 36 mm sprzęt wymaga podłączenia dwóch dodatkowych wtyczek zasilania PCI-Express 8-PIN. O odpowiednie chłodzenie nagrzewających się podzespołów dba natomiast potężny system chłodzenia - Twin Frozr II. Korzysta on z czterech miedzianych rurek cieplnych (średnica każdej z nich wynosi aż 8 milimetrów), które transportują ciepło do zestawu radiatorów schładzanych przez dwa sterowane poprzez układ PWM (Pulse Width Modulation) 80-milimetrowe wentylatory.
Warto też wspomnieć o bardzo przydatnym dla overclockerów rozwiązaniu, czyli funkcji jest V-Check Point. Dzięki niemu użytkownik ma możliwość skorzystania z dwóch gniazd, do których może podłączyć woltomierz i uzyskać bardzo dokładną informację na temat wartości napięć rdzenia oraz pamięci.

Obsługująca DirectX 11. Shader Model 5.0 i OpenGL 3.2 karta dysponuje rdzeniem pracującym z częstotliwością 900 MHz, który komunikuje się szyną o szerokości 256 bitów z 1 GB pamięci GDDR5 (4800 MHz). Oferuje ponadto do dyspozycji użytkowników pokaźny zestaw pozłacanych złączy (dwa DVI i po jednym HDMI oraz DisplayPort,) oraz możliwość skorzystania z przeznaczonej przede wszystkim dla graczy i umożliwiającej stworzenie wielomonitorowego systemu technologii ATI Eyefinity.
Niestety cena karty nie została podana. Węcej informacji na jej temat znajdziecie na stronie producenta.

Porównaj możliwości nowej konstrukcji MSI z referencyjną.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)