Samoładujący się notebook: MSI PE70 z wbudowaną baterią słoneczną

Samoładujący się notebook: MSI PE70 z wbudowaną baterią słoneczną
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.04.2015 14:22, aktual.: 02.04.2015 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mobilność komputerów przenośnych kończy się wtedy, gdy kończyła się moc baterii i trzeba rozglądać się za kontaktem. MSI wprowadziło do swojej oferty premierowy model notebooka - MSI PE70 - wyposażonego w baterię słoneczną, odpowiedzialną za ładowanie urządzenia.

MSI PE7. wyposażony jest w 17-calową matrycę, srebrną obudowę ze szczotkowanego aluminium i klawiturę od SteelSeries. Oprócz tego, laptopa wyposażono w kartę graficzną NVIDIA serii 900 (różne wersje w zależności od modelu), procesor Intel Core i7 czwartej generacji, wzmacniacz dźwięku Nahimic i technologie, które lubią gracze – Matrix Display i AudioBoost2.
Ciekawostką jest jednak system zasilania. Wykorzystany system dodatkowego ładowania został zbudowany z szeregowo połączonych paneli fotowoltaicznych. Pojedynczy panel baterii charakteryzuje się mocą znamionową ≥210Wp i prądem znamionowym 8,63A. Producent daje również 25-letnią gwarancję pracy na poziomie co najmniej 8. proc. mocy znamionowej. Bezpośrednie zasilanie słoneczne, bez konieczności podłączania komputera do prądu zasilaczem, pozwala na dużo dłuższe korzystanie z komputera. Co więcej, nadprodukcja energii może być magazynowana w zewnętrznych urządzeniach i używana w momentach, kiedy notebook nie ma odpowiedniej ekspozycji słonecznej.
W polskich sklepach model MSI PE7. będzie dostępny już w połowie kwietnia. Cena nie jest jeszcze znana.

Aktualizacja:
Materiał o tym laptopie, to oczywiście żart Prima Aprilisowy :-)

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)