Mozilla zapowiada "coś dużego" na ten tydzień dla użytkowników Androida

Mozilla zapowiada "coś dużego" na ten tydzień dla użytkowników Androida

Mozilla zapowiada "coś dużego" na ten tydzień dla użytkowników Androida
Źródło zdjęć: © chip.pl
26.06.2012 11:15

My prawdopodobnie wiemy o co chodzi. Tym dużym wydarzeniem ma być premiera nowej wersji Firefoksa i to wydanie będzie prawdziwą rewolucją.

Firefox 1. dla Androida w porównaniu do obecnej wersji to prawdziwa torpeda. Przeglądarka jest szybsza, stabilniejsza, korzysta z natywnych menu Androida i uruchamia się błyskawicznie.

Drugim, ciekawym wydarzeniem jest AMA na portalu reddit. AMA to inaczej "ask me anything", czyli "zapytaj o cokolwiek". Projektanci Mozilli odpowiadają czytelnikom m.in. dlaczego stary Firefox dla Androida uruchamiał się tak wolno i czemu nowy robi to znacznie szybciej. Chodzi m.in. o zmianę całego interfejsu, wykorzystanie OpenGL, wielowątkowości itp. Ponadto jeden z użytkowników zapytał kiedy mobilny Firefox doczeka się trybu prywatnego, bowiem ciągłe czyszczenie historii nie jest najwygodniejsze. Programiści odpowiedzieli, że jest to jednym z priorytetów.

Padło również pytanie o inne wartościowe przeglądarki na Androida. Twórcy Firefoksa odpowiedzieli, że to m.in. Chrome oraz inne aplikacje wykorzystujące WebKit jak Dolphin HD. Ponadto pochwalili Operę Mini (ale nie Mobile).

Jeden z użytkowników zapytał również, czemu google.com wygląda dobrze w przeglądarce systemowej, a dużo gorzej na mobilnym Firefoksie (jak i na innych przeglądarkach). Programiści narzekają, że wina leży po stronie Google, który w tym przypadku nie chce trzymać się standardów. Twierdzą, że to witryna powinna dostosować się do standardów, a nie Firefox do witryny. Sytuację porównują do tej sprzed 1. lat, kiedy był Internet Explorer nie mający nic wspólnego ze standardami i Firefox, który się ich trzymał.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "10 milionów sprzedanych smartfonów Galaxy S III"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)