Mozilla Plugin Check dla Internet Explorera, Chrome'a i Opery

Mozilla Plugin Check dla Internet Explorera, Chrome'a i Opery
Źródło zdjęć: © IDG.pl

24.03.2010 10:30, aktual.: 24.03.2010 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plugin Check to przygotowane przez programistów Mozilli narzędzie sprawdzające aktualność wtyczek zainstalowanych w przeglądarce internetowej. Początkowo przeznaczone tylko dla Firefoksa, od 24 marca ma być dostępne również dla aplikacji konkurencyjnych: Internet Explorera, Chrome'a, Opery i Safari.

Po wyświetleniu strony Plugin Check w oknie Firefoksa użytkownik otrzymuje listę wtyczek zainstalowanych w tej przeglądarce, m.in. Java, Silverlight, Flash czy Quicktime. Usługa podaje numer wersji danej wtyczki i w razie potrzeby zachęca do jej aktualizacji.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Od wersji Firefox 3.6 usługa jest częściowo zintegrowana z przeglądarką - po kliknięciu odpowiedniej pozycji w menu Narzędzia (Dodatki | Wtyczki | Znajdź aktualizację) jesteśmy przenoszeni do strony Plugin Check.

Zamiar udostępnienia narzędzia użytkownikom innych przeglądarek Mozilla ogłosiła już w październiku 200. r., motywując tę decyzję kwestiami bezpieczeństwa. Usługa potrafiła co prawda wykryć zainstalowane wtyczki w niektórych przeglądarkach innych niż Firefox, np. w Safari czy Opera, ale nie była w stanie podać ich wersji. Tym samym niemożliwe było stwierdzenie, który z pluginów był nieaktualny.
Funkcjonalność narzędzia została jednak rozbudowana - teraz Plugin Check w pełni współpracuje z aplikacjami Chrome 4. Safari 4 i Opera 10.5. Nieco gorzej wygląda sytuacja w wypadku Internet Explorera - chociaż obsługiwane są wersje 7 i 8 programu Microsoftu, to jednak identyfikowana jest mniejsza liczba wtyczek.
Mozilla zapowiedziała, że w przyszłości w moduł sprawdzający wtyczki zostanie w pełni zintegrowany z przeglądarką Firefox - na podobnej zasadzie, na jakiej działa moduł obsługi rozszerzeń.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)