Mobilne Muzeum Historii Żydów Polskich

Mobilne Muzeum Historii Żydów Polskich

Mobilne Muzeum Historii Żydów Polskich
Źródło zdjęć: © Wirtualny Sztetl
21.06.2011 17:13, aktualizacja: 22.06.2011 09:22

Muzeum Historii Żydów Polskich uruchomiło mobilną wersję portalu Wirtualny Sztetl, adresowanego do osób zainteresowanych historią i kulturą społeczności żydowskiej. Pierwsza tego typu aplikacja na komórkę stworzona została z okazji jubileuszu dwulecia istnienia projektu w Internecie.

Wirtualny Sztetl to pierwszy i jak dotychczas jedyny tego typu portal w Polsce i Europie, obrazujący historię, kulturę i losy społeczności żydowskiej. Od 19 czerwca, z okazji dwulecia projektu w sieci, użytkownicy telefonów komórkowych oraz smartfonów (iPhone, HTC i innych) skorzystać mogą z mobilnej wersji portalu, dostępnej za pośrednictwem strony www.sztetl.org.pl.

Witryna łączy w sobie wiele zalet współczesnych portali społecznościowych. Użytkownicy, pasjonaci i wolontariusze mogą samodzielnie uzupełniać informacje na portalu o zdjęcia, opisy i dane o ważnych dla społeczności żydowskiej miejscach. Dzięki temu strona nieustannie powiększa się o nowe materiały.

Korzystanie z portalu Wirtualny Sztetl przez telefon nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji - wystarczy połączenie z Internetem. Korzystając z urządzeń mobilnych, można m.in. sprawdzić aktualności opublikowane na portalu, wyszukać interesujące nas informacje czy obejrzeć zdjęcia dostępne w galerii. Ciekawą funkcją jest słownik, zawierający krótkie encyklopedyczne artykuły wyjaśniające ważne terminy związane ze społecznością żydowską.

Mobilna wersja portalu to także ułatwienie dla turystów, którzy mogą traktować ją jako unikatowy elektroniczny przewodnik. Osoby, które dysponują urządzeniem wyposażonym w funkcję GPS, mogą skorzystać z opcji lokalizowania najciekawszych dla społeczności żydowskiej punktów i obiektów o charakterze historycznym oraz kulturalnym. Ułatwia to dotarcie do cmentarzy, synagog czy domów modlitwy znajdujących się w okolicy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)