Lightroom 2 - jest już beta

Lightroom 2 - jest już beta

Lightroom 2 - jest już beta
Źródło zdjęć: © Adobe
02.04.2008 16:30, aktualizacja: 02.04.2008 16:48

Adobe udostępniło wersję testową kolejnej ze swoich aplikacji. Tym razem chodzi o "cyfrową ciemnię" - Lightroom. Rozwój drugiego wydania tego programu wkroczył właśnie w fazę testów beta.

Jak informuje producent, najpoważniejsze zmiany, jakie zaszły dotąd w nowej wersji aplikacji w porównaniu z Lightroom 1.3 to m.in. dodanie obsługi 64-bitowych systemów operacyjnych Windows Vista i Mac OS X, obsługa wielu monitorów, poprawiony system organizacji i zarządzania zasobami fotografii i nowe narzędzia korygujące ( "dodge" i "burn" do miejscowego retuszu ). Nowy Lightroom ma być także ściślej zintegrowany z Photoshopem. Program jest dostępny do pobrania ze strony producenta. Ponieważ jest to wersja rozwojowa, możliwość korzystania z niej wygaśnie w sierpniu br.

Przypomnijmy, iż kilka dni temu firma udostępniła inną swoją aplikację w formie wydania beta - mowa tu o webowym odpowiedniku Photoshopa - Photoshop Express - http://www.digit.pl/news/145303.html. Po tym, gdy okazało się, że dołączona do niej licencja jest niezwykle restrykcyjna ( sformułowano ją w sposób, który odstrasza użytkowników - http://www.digit.pl/news/145628.html ), Adobe zmieniło zasady licencji EULA dla tego programu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)