CES 2016: Huawei Mate 8 oficjalnie zaprezentowany!

CES 2016: Huawei Mate 8 oficjalnie zaprezentowany!

CES 2016: Huawei Mate 8 oficjalnie zaprezentowany!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.01.2016 09:37, aktualizacja: 07.01.2016 08:20

Huawei zaprezentował najnowszy smartfon Mate 8 podczas CES 2016 w Las Vegas. Urządzenie wyznacza nowe standardy w kwestiach wydajności i efektywności energetycznej. Mate 8 jest odpowiedzią na zainteresowanie konsumentów na całym świecie urządzeniami Huawei najwyższej klasy.

Huawei Mate 8 wyposażony został w wydajny układ wewnętrzny i baterię o dużej pojemności. Jako pierwszy smartfon otrzymał układ Kirin 950 (4 x A72 2,3 GHz i 4 x A53 1,8 GHz). W porównaniu do Kirin 925, moc procesora zwiększyła się o 100 proc., wydajność GPU o 125 proc., zaś czas pracy baterii na jednym ładowaniu wydłużył się o 70 proc.

Dzięki zastosowaniu akumulatora o pojemności 4000 mAh, Mate 8 oferuje, według Huawei, najlepszą efektywność energetyczną wśród urządzeń dostępnych obecnie na rynku, zapewniając czas ponad dwóch dni normalnego użytkowania. Technologia szybkiego ładowania sprawia, że po 30 minutach smartfon jest gotowy do jednodniowej pracy – to o 105 proc. szybciej, niż Apple iPhone 6s Plus. Mate 8 posiada zaawansowany mechanizm 6 warstw termicznych, które rozpraszają ciepło w urządzeniu, prowadząc do mniejszego zużycia energii.

Jednym z usprawnień oferowanych przez system operacyjny telefonu jest wbudowana automatyczna defragmentacja, która wspiera optymalizację wydajności systemu. Wprowadzono także tryb dwudzielnego ekranu, który pozwala na zwiększenie wielozadaniowości aplikacyjnej urządzenia.

Doskonałe połączenia w każdym zakątku globu

Mate 8 obsługuje pasmo 4 2G, 9 3G i pasmo 18 4G, które działają w 217 krajach. Pracuje z 1334 ustawieniami operatorskimi w różnych regionach.

Nowa standardy zabezpieczeń

Huawei w Mate 8 wprowadził nową generację czytnika linii papilarnych. Okrągły czujnik odcisków palców poprawia efektywność identyfikacji użytkownika o 10 proc. System dopasowania tarcia linii papilarnych ma trzy poziomy ochrony. Nowy czujnik reaguje dwa razy szybciej w stosunku do rozwiązania zastosowanego w poprzednim modelu.

W Mate 8 zastosowano dwa standardy interfejsu czytnika linii papilarnych dla ulepszenia możliwości płatności online: Fast Identity Online (FIDO) i Android M. Duża moc procesora pozwala na szyfrowanie danych w czasie rzeczywistym, co zwiększa ich ochronę. Smartfon zabezpiecza również dane z karty microSD, uniemożliwiając ich odczyt bez podania hasła. Dzięki temu w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu, zawartość karty jest bezpieczna.

Konferencje bez zakłóceń

Technologia Super Hands-Free 3.0 umożliwia pracę w trybie głośnomówiącym w różnych środowiskach. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w samochodzie, sali konferencyjnej, czy na tłocznej imprezie, możemy cieszyć się doskonałą jakością konwersacji w odległości do 3 metrów od urządzenia. Tryb redukcji szumów kierunkowych oraz 120-stopniowy kąt przechwytywania dźwięku poprawia jakość połączeń.

Mate 8 posiada funkcje nagrywania wielokierunkowego i odtwarzania kierunkowego. Trzy mikrofony automatycznie wykrywają dźwięk i nagrywają głos ze wszystkich kierunków. Podczas odtwarzania, użytkownik może wybrać ścieżkę, którą chce usłyszeć.

Mate 8 wyposażony został również w możliwość korekty dokumentu stworzonego za pomocą aparatu – automatycznie wyprostuje zdjęcie zrobione pod kątem, dzięki czemu zostanie ono wyświetlone w odpowiedni sposób.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zagraj w grę i wesprzyj WOŚP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)