Karta graficzna chłodzona wodą - MSI HD 7970 Lightning

Karta graficzna chłodzona wodą - MSI HD 7970 Lightning
Źródło zdjęć: © chip.pl

23.07.2012 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz zmodernizować swój komputer, ale żadna karta graficzna nie spowodowała, że twoje serce zaczęło bić szybciej?

Nie martw się, to nie znudzenie - po prostu potrzebujesz jeszcze lepszej, jeszcze nowszej grafiki. Żadne chłodzenie powietrzne, żadne ogromne coolery, heatpipe'y i inne konwencjonalne rozwiązania.

Jesteś czytelnikiem CHIP-a, potrzebujesz czegoś wyjątkowego. A prawdziwe szczęście da ci tylko i wyłącznie... karta graficzna chłodzona wodą. Po co? Woda lepiej radzi sobie z odprowadzaniem ciepła od powietrza, dając lepsze możliwości podkręcania. Ten fakt zauważyła firma MSI i na swoim Facebooku zapowiedziała model Lightning.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Lightning bazuje na procesorze Radeon HD 7970. To oznacza, że układ jest wykonany w 28 nm, ma 2048 shaderów, 3 GB pamięci GDDR5, a TDP tego urządzenia w szczycie to 230 W - znacznie więcej od najwydajniejszych CPU. To wymaga chłodzenia - zwłaszcza, gdy pierwszym słowem o jakim myślimy po przebudzeniu jest overclocking. Za stworzenie odpowiedniego bloku wodnego odpowiada firma EK Waterblock znana wcześniej z podobnych dokonań. Nowe urządzenie będzie dostępne na stronie www.ekwb.com już od 2. lipca - wtedy też poznamy więcej szczegółów na temat modelu Lightning.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jak szybko surfuje Świat

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także