Zewnętrzna karta graficzna do notebooka od MSI

Zewnętrzna karta graficzna do notebooka od MSI

Zewnętrzna karta graficzna do notebooka od MSI
Źródło zdjęć: © engadget.com
25.05.2010 14:08, aktualizacja: 25.05.2010 14:23

Firma MSI, która zapowiedziała prezentację zewnętrznej karty graficznej do notebooków – GUS. Jej konstrukcja bazuje na układzie Radeon HD 5670 wyposażonej w 1 GB pamięci RAM. Całość wykorzystuje interfejs...

Decydując się na zakup nowego komputera dla gracza, z reguły wybieramy sprzęt stacjonarny. Notebooki oferują zdecydowanie mniejszą moc obliczeniową, niezbędną do płynnego wyświetlania obrazu w coraz bardziej wymagających grach. Co prawda na rynku dostępne są modele notebooków wyposażone w wydajne karty graficzne, jednak ich cena jest bardzo wysoka. Dodatkowo sporo tracą one na mobilności. Jak zatem gracze mogą zamienić swoje przenośne komputery w wydajne maszyny do gier? Z pomocą przychodzi firma MSI, która zapowiedziała prezentację zewnętrznej karty graficznej do notebooków – GUS.

MSI GUS (Graphics Upgrade Solution) jest to zewnętrzna karta graficzna dla notebooków. Jej konstrukcja bazuje na karcie Radeon HD 567. wyposażonej w 1 GB pamięci RAM. Całość wykorzystuje interfejs ExpressCard, posiada wsparcie dla PCI-Express x16 i pozwala na wyświetlanie obrazu na wielu monitorach. Producent podaje, że GUS pozwala zwiększyć wydajność komputera w grach nawet dziewiętnastokrotnie. Dodatkowo MSI zapowiedziało, że w niedalekiej przyszłości zamierza wprowadzić na rynek karty GUS z interfejsem USB 3.0.

MSI GUS zostanie zaprezentowana na targach Computex 2010. Jej cena wyniesie około 100 dolarów (bez dołączonej karty Radeon HD 5670 1 GB). Za wersję z wbudowaną kartą będzie trzeba zapłacić dwa razy więcej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)