Jasne kamerki internetowe Asusa

Jasne kamerki internetowe Asusa

Jasne kamerki internetowe Asusa
Źródło zdjęć: © Logitech
20.12.2007 15:30, aktualizacja: 21.12.2007 09:35

Oferta firmy Asus wzbogaciła się o dwie nowe kamery internetowe z serii BrightCam - modele AF-200 ( AutoFocus ) i MF-200 ( Manual Focus ). Producent zwraca uwagę na zastosowany w nich obiektyw o dużej jasności zapewniający wysoką jakość przetwarzanego obrazu.

Modele AF-200 i MF-200 różnią się od siebie wyłącznie systemem AF ( Auto Focus ), którym może się pochwalić pierwszy z nich. Urządzenia wyposażono w charakteryzujący się szerokim polem widzenia ( 80 stopni ( przekątna ) ) jasny obiektyw F/1.6. Dzięki niemu - jak podkreśla producent - możliwe jest prowadzenie wideorozmów w ciemnym pomieszczeniu, w którym jedynym źródłem światłą jest ekran monitora. Ponadto użytkownik otrzymał do dyspozycji bardzo przydatną funkcję Face Tracking ( utrzymuje twarz rozmówcy zawsze w centrum kadru ) oraz funkcję, dzięki której po wykryciu ruchu następuje automatyczne rozpoczęcie nagrywania.

Kamerki zbudowano w oparciu o 2-megapikselowy sensor CMOS. Umożliwiają one przechwytywanie obrazu w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. Oferują ponadto wbudowany mikrofon, przycisk "Shooting Buton" oraz klips umożliwiający przymocowanie do monitora LCD. Sprzęt jest kompatybilny z programami Skype, Windows Live Messenger, Yahoo! Messenger i MSN Messenger. Komunikuje się z komputerem za pomocą 1,5-metrowego kabla USB 2.0.

Niestety ceny urządzeń nie zostały podane. Więcej na ich temat można znaleźć pod tym adresem. - http://www.asus.com/news_show.aspx?id=9350

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)