Internet Plus: Monitoring strony może uratować Twój biznes

Internet Plus: Monitoring strony może uratować Twój biznes

Internet Plus: Monitoring strony może uratować Twój biznes
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.05.2015 13:28, aktualizacja: 08.06.2015 10:16

Prowadzisz firmę i uruchomiłeś serwis WWW, aby zwiększyć zyski firmy? Strona internetowa może pomóc Ci w realizacji tego planu, jeśli tylko nie zapomnisz o jej bieżącym monitorowaniu. Dlaczego to takie ważne?

Poszerzenie kanałów sprzedaży o Internet może być rozwiązaniem korzystnym z finansowego punktu widzenia, nie można jednak zapomnieć, że niesie to ze sobą również szereg niebezpieczeństw. Te dotyczą głównie niepoprawnego funkcjonowania witryny. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, np. przekroczenie transferu, nieprzedłużenie abonamentu na domenę internetową lub wirusy. Na wszystkie te aspekty uwagę zwraca firma HTTPS Sp. z o.o., do której należy marka Internet Plus. Odpowiadając na potrzeby klientów, oferuje ona usługę monitoringu stron www pod kątem ich funkcjonowania i infekcji wirusami. Wspomniany monitoring jest częścią kompleksowych pakietów usług oferowanych przez Internet Plus, zawierających także pozycjonowanie, linki sponsorowane, prowadzenie profili społecznościowych oraz aktualizację stron WWW.

Cykliczny monitoring strony, czyli sukces budowany od zaplecza

Nie trudno sobie wyobrazić, jakie straty finansowe może odnotować przedsiębiorca, który nie będzie cyklicznie sprawdzał prawidłowego działania swojej strony. A powodów, dla których strona może niepoprawnie funkcjonować, jest wiele. Według specjalistów z Internet Plus, którzy na co dzień opiekują się stronami WWW lub dbają o ich pozycjonowanie, najpopularniejszymi problemami są: nieprzedłużony abonament na serwer lub domenę, awaria serwera, przekroczony transfer czy włamania. Zaistnienie jednej z tych sytuacji wraz z brakiem natychmiastowej reakcji, może doprowadzić nie tylko do strat finansowych, lecz także utraty zaufania wśród klientów.

Niezależnie od powodu, dla którego strona nie działa, nie można zapomnieć, że skutki takiej awarii są wielopłaszczyznowe. Dużo zależy od tego, jak szybko właściciel stron zorientuje się, że np. jego sklep internetowy nie działa. Poza utratą zamówień i zysku warto podkreślić, że w dłuższej perspektywie niedziałająca strona może być powodem spadku pozycji w najpopularniejszej wyszukiwarce, czyli Google. To z kolei może znacząco wpłynąć na sprzedaż produktów i usług.

Nie odstraszaj, tylko zachęcaj klientów

Trudno wymagać, by właściciel każdej firmy był specjalistą z zakresu budowy czy pozycjonowania stron. Jego zadanie koncentruje się na sprzedaży produktów lub usług. Eksperci z Internet Plus podkreślają, że poza niedziałającą witryną, istotnym problemem mogą być błędy programistyczne czy wirusy, które często są wynikiem korzystania z nieaktualnej wersji oprogramowania zarządzającego stroną WWW lub sklepem. Niepożądanym efektem wystąpienia takiej sytuacji jest pojawienie się komunikatu ostrzegającego potencjalnego klienta przed połączeniem się wybraną witryną.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Rozwiązanie z myślą o nowoczesnych przedsiębiorcach

Nie każdy przedsiębiorca posiada wiedzę na temat tego, jakie korzyści można osiągnąć, zakładając sklep internetowy. Ci, którzy posiadają już prosperujące sklepy internetowe znajdują się o krok naprzód przed swoją konkurencją. Jeżeli należysz do tej grupy, to powinieneś pamiętać o konieczności zabezpieczenia witryny przed potencjalnymi niebezpieczeństwami. Nie znasz się na tym? Nie chcesz poświęcać czasu na naukę? Na szczęście nie musisz.

Decydując się na współpracę z Internet Plus, klient może liczyć na kompleksową obsługę. Pracownicy firmy nie tylko cyklicznie sprawdzają, poprawność działania strony, lecz także natychmiastowo reagują, gdy pojawiają się problemy. Znaczenie ma także sprawny kontakt –. o błędach czy problemach związanych z funkcjonowaniem strony klient jest powiadamiany najdogodniejszą dla niego drogą: mailowo, telefoniczne czy SMS-owo. W praktyce takie rozwiązanie jest dla przedsiębiorcy tańsze niż dopuszczenie do niepoprawnego działania sklepu internetowego czy firmowej strony WWW.

Najwyższą jakość usług świadczonych przez Internet Plus potwierdza jedyny w Polsce certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie pozycjonowania stron WWW, prowadzenia kampanii linków sponsorowanych oraz profili społecznościowych. Opinie o Internet Plus zostały zbadane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, który dowiódł wysokie zadowolenie Klientów ze współpracy. Przedsiębiorcy powierzający Internet Plus opiekę nad swoimi stronami WWW mogą zająć się tym, co potrafią najlepiej –. sprzedażą produktów oraz świadczeniem usług własnej firmy.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie