Fotograficzne plany Samsunga

Fotograficzne plany Samsunga

Fotograficzne plany Samsunga
27.10.2008 19:33, aktualizacja: 28.10.2008 10:12

Samsung zaprezentował dwa nowe moduły fotograficzne, które znajdą się w telefonach planowanych na pierwszy kwartał 2009 roku. Oficjalna prezentacja finalnych urządzeń odbędzie się podczas targów CES lub Mobile World Congress. Czym zaskoczy nas Samsung?

Nowe matryce będą przede wszystkim większe. I nie chodzi tu o ilość megapikseli, ale o powierzchnię na której rozmieszczone będą elementy światłoczułe (sprawa istotna gdy chodzi o czułość matrycy oraz poziom szumów). W pierwszej kolejności modele i8510 INNOV8 oraz Pixon uzupełni telefon, w którym ośmiomegapikselowy aparat ma dodatkowo trzykrotny zoom optyczny.

Obraz
© Samsung G800 (fot. Samsung)

Czas działania autofokusu skrócony będzie o aż 57% względem modeli G800 i G810, sama zaś matryca będzie miała przekątną 1/2,5 cala, czyli taka jak w tanich kompaktach. Jasność obiektywu to F/2.85 - świetny wynik, wartość ta dotyczy jednak sytuacji gdy nie używamy zoomu.

W dalszym ciągu matryce Samsunga produkowane będą w technologi CMOS (w typowych kompaktach mamy do czynienia z CCD). Oprócz opisanego wyżej dużego modułu, w pierwszym kwartale ukaże się także niewielkich gabarytów moduł z matrycą 12 Mpix.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)