Domowy Internet 1,37 Gb/s

Domowy Internet 1,37 Gb/s
Źródło zdjęć: © Jupiter Images

16.02.2011 00:23, aktual.: 17.02.2011 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cablecom, należący do UPC największy operator kablowy Szwajcarii, osiągnął rekordową prędkość 1,37 Gb na sekundę w tradycyjnej, koncentrycznej sieci kablowej. To prawie 70 razy szybciej, niż jest to możliwe w najszybszych opcjach DSL

Cablecom, największy operator kablowy Szwajcarii, osiągnął rekordową prędkość 1,37 Gb na sekundę w tradycyjnej, koncentrycznej sieci kablowej. To prawie 70 razy szybciej, niż jest to możliwe w najszybszych opcjach DSL.

Podczas przeprowadzonego w Zurychu testu, Cablecom ściągnął dane z sieci z prędkością 1,3. Gb na sekundę. Przy tej prędkości można ściągnąć film HD w niecałe 5 sekund a 100 utworów muzycznych w niecałą sekundę. Cablecom osiągnął rekordową prędkość dzięki ścisłej współpracy z Cisco, tworząc modem z komponentów, które są szeroko dostępne już dziś (CMTS uBR 10012, uBR-MC3G60V).

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

Nie jest wiadomo kiedy takie prędkości zostaną wprowadzone komercyjnie (póki co nie ma na rynku aż tak szybkich modemów i kart sieciowych). Obecnie najwyższa prędkość oferowana komercyjnie przez operatora to 12. Mb/s.

A jakie jest Twoje łącze? Sprawdź jego prędkość tutaj: TwojeIP.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (236)