Do 2012 Internet 1 Gb/s dla wszystkich. W Korei Południowej

Do 2012 Internet 1 Gb/s dla wszystkich. W Korei Południowej

Do 2012 Internet 1 Gb/s dla wszystkich. W Korei Południowej
02.02.2009 19:32, aktualizacja: 03.02.2009 09:47

Południowokoreański rząd poinformował, że do roku 2012 państwo to będzie dysponować infrastrukturą pozwalająca na zaoferowanie swoim mieszkańcom jeszcze szybszego przewodowego dostępu do Internetu. Również parametry dostępu bezprzewodowego mają ulec wyraźnej poprawie.

W wydanym dzisiaj raporcie urząd odpowiedzialny za sprawy związane z telekomunikacją stwierdza, że do 2012 roku nastąpi znaczne zwiększenie możliwości jeśli chodzi o dostęp do Internetu. Użytkownicy dostępu kablowego mają otrzymać do dyspozycji łącza o przepustowości 1 Gb/s. Również osoby korzystające z bezprzewodowego dostępu do sieci mają mieć możliwość korzystania z jej zasobów z prędkością 10 Mb/s ( standard 4G ).

Dostosowanie istniejącej sieci do tak dużych prędkości będzie się wiązało z ogromnymi inwestycjami w istniejącą sieć przesyłową. Planowane prace mają kosztować 24,6 mld dolarów, a na ich przeprowadzenie potrzebne będzie 5 najbliższych lat. Inwestycje te pozwolą na stworzenie 120 tysięcy nowych miejsc pracy.

Unowocześnieniu ma ulec również sieć telefonii stacjonarnej, która do tego czasu przejdzie na standard VoIP. Tak unowocześnione sieci pozwolą również na zaoferowanie dodatkowych usług, wśród których znajdzie się m.in. telewizja cyfrowa wysokiej rozdzielczości.

Takie zwiększenie możliwości sieci pozwoli na objęcie zasięgiem telewizji cyfrowej do 96% gospodarstw domowych ( z obecnych 87% ). Korea Południowa to również kraj o największej liczbie łączy szerokopasmowych, których jest 96%. Pod tym względem jest to najbardziej rozwinięty kraj na świecie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)