Google wprowadza darmowy internet, a za 70 dolarów aż 1 Gb/s

Google wprowadza darmowy internet, a za 70 dolarów aż 1 Gb/s
Źródło zdjęć: © chip.pl

27.07.2012 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapowiedzi trwały już od kilku lat. Od kilku dni Google zapowiadało szybkie uruchomienie nowej usługi i oto jest. Łącze 100x szybsze od tego, z czego aktualnie korzystają Amerykanie.

Usługa dostępna jest póki co tylko w USA i tylko na terenie Kansas City. Mieszkańcom tego miasta możemy póki co zazdrościć usługi Google Fiber. Za darmo dostajemy łącze o szybkości 5 Mb/s z uploadem 1 Mb/s. Instalacja kosztuje 30. dolarów i możemy ją zapłacić w ratach – po 25 dolarów miesięcznie, a potem nie dostaniemy już żadnego rachunku.

Jednak oferta Google prezentuje się dużo ciekawiej, gdy zechcemy szybsze łącze. Na przykład synchroniczne 1 Gb/s –. wystarczy 70 dolarów miesięcznie w kontrakcie na 1 rok. Google twierdzi, że oferuje łącze 100x szybsze od tego, z czego aktualnie korzystają Amerykanie.

W tej cenie dostaniemy również gigabitowy router z dostępem Wi-Fi oraz konto na Google Drive o pojemności aż 1 TB. Jest także opcja za 120 dolarów łączona z usługą telewizyjną. W tym przypadku od Google dostaniemy również tablet Nexus 7, TV box z dostępem do sieci oraz kontrakt na 2 lata. Więcej szczegółów pod adresem fiber.google.com.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Gorliwy skorpion"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)