Google wprowadza darmowy internet, a za 70 dolarów aż 1 Gb/s

Google wprowadza darmowy internet, a za 70 dolarów aż 1 Gb/s

Google wprowadza darmowy internet, a za 70 dolarów aż 1 Gb/s
Źródło zdjęć: © chip.pl
27.07.2012 09:23

Zapowiedzi trwały już od kilku lat. Od kilku dni Google zapowiadało szybkie uruchomienie nowej usługi i oto jest. Łącze 100x szybsze od tego, z czego aktualnie korzystają Amerykanie.

Usługa dostępna jest póki co tylko w USA i tylko na terenie Kansas City. Mieszkańcom tego miasta możemy póki co zazdrościć usługi Google Fiber. Za darmo dostajemy łącze o szybkości 5 Mb/s z uploadem 1 Mb/s. Instalacja kosztuje 30. dolarów i możemy ją zapłacić w ratach – po 25 dolarów miesięcznie, a potem nie dostaniemy już żadnego rachunku.

Jednak oferta Google prezentuje się dużo ciekawiej, gdy zechcemy szybsze łącze. Na przykład synchroniczne 1 Gb/s –. wystarczy 70 dolarów miesięcznie w kontrakcie na 1 rok. Google twierdzi, że oferuje łącze 100x szybsze od tego, z czego aktualnie korzystają Amerykanie.

W tej cenie dostaniemy również gigabitowy router z dostępem Wi-Fi oraz konto na Google Drive o pojemności aż 1 TB. Jest także opcja za 120 dolarów łączona z usługą telewizyjną. W tym przypadku od Google dostaniemy również tablet Nexus 7, TV box z dostępem do sieci oraz kontrakt na 2 lata. Więcej szczegółów pod adresem fiber.google.com.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Gorliwy skorpion"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)