CES 2015: LG G Flex 2 - kolejny nieprzypadkowo zakrzywiony smartfon z Korei

CES 2015: LG G Flex 2 - kolejny nieprzypadkowo zakrzywiony smartfon z Korei
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

07.01.2015 23:15, aktual.: 08.01.2015 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas targów CES 2015 w Las Vegas miałem okazję zapoznać się z najnowszym produktem LG z rodziny smartfonów. LG G Flex 2 to następca wyjątkowego LG G Flex, który wywołał niemałe zainteresowanie na rynku. Producent postanowił kontynuować prace nad zakrzywionym urządzeniem, w rezultacie czego powstał sprzęt wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości (FullHD) i wydajniejszy 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810. Udoskonalony design, większa wydajność i lepszy komfort użytkowania zdecydowanie przewyższa swojego poprzednika.

Nakładka systemowa jest bardzo zbliżona do tej, którą zastosowano we flagowym modelu G3 z pewnymi modyfikacjami. Jest bardziej przyjazna dla oka i wyjątkowo prosta. To nie koniec nowości. LG G Flex 2 to też nowe funkcjonalności:

- Gesture View pozwala na szybkie wyświetlania wykonanego zdjęcia

- Glance View szybko wyświetla najważniejsze informacje

- Dzięki Gesture Shot wykonanie zdjęcia możliwe jest poprzez wykonanie charakterystycznego gestu ręką z odległości nawet 1,5 m

- Fast Charge to nic innego jak szybkie ładowanie urządzenia. Jedyną na świecie zakrzywioną baterię w urządzeniu o pojemności 300. mAh naładujemy do 50% w 40 minut

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

„Samonaprawiająca się”. powłoka na tylnej obudowie, zastosowana w poprzedniku Flex’a również została udoskonalona – rysy skutecznie znikają w o wiele mniejszym czasie, wynoszącym już nie 3 minuty, a 10 sekund.

Krzywizna smartfona doskonale dopasowana jest do kształtu twarzy, mikrofon umiejscowiony jest bliżej ust, co przekłada się na lepszą rejestrację mowy i efektywniejszą redukcję szumów, dochodzących z otoczenia rozmówcy.

Flex 2 jest mniejszy, przekątna jego wyświetlacza to 5,5 cali. Dzięki temu urządzenie o wiele lepiej układa się w dłoni, a bardziej wyprofilowana krzywizna sprawia, że smartfon wygodniej leży w kieszeni. Rozdzielczość ekranu to 1080p. Dzięki temu każdy detal jest bardziej uwydatniony. Wyświetlacz P-OLED to o estetyczne odbieranie obrazu w bardzo wysokiej jakości. W porównaniu z poprzednikiem LG wykonało ogromny skok w jakości wyświetlanego obrazu –. teraz widać wszystko idealnie, a poprzednik spore problemy z wyświetlaniem choćby detali.

Obraz
© Od lewej: iPhone 6 Plus, LG G Flex 2, LG G3 (fot. Wirtualna Polska)

Oczywiście i w tym produkcie LG kontynuuje innowacyjne umieszczenie przycisków funkcyjnych, znanych z modeli G2. Flex czy G3. Znajdują się one z tyłu obudowy, w miejscu, do którego nasz palec wskazujący automatycznie wędruje podczas rozmowy, zapewniając niczym niezakłóconą perfekcyjną linię urządzenia.

Najszybszy obecnie dostępny procesor, 64-bitowy Qualcomm Snapdragon 81. jest zoptymalizowany do współpracy z systemem Android 5.5 Lillipop i zapewni w pełni wydajną pracę systemu nawet podczas wykonywania wielu czynności.

Laserowy autofocus, który po raz pierwszy zastosowany został w smartfonie G3 również znalazł swoje miejsce w najnowszym dziele LG. Przypomnę, że dzięki laserowemu pomiarowi odległości od fotografowanego obiektu, błyskawicznie wyostrzone zdjęcie (nawet przy niekorzystnym oświetleniu) natychmiast znajduje się w Galerii aparatu.

Flex 2 będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu na terenie Korei Południowej. W późniejszym terminie będzie można go nabyć w innych krajach, początkowo w dwóch wersjach kolorystycznych –. srebrna platyna oraz czerwone flamenco.

Trzymam kciuki za następcę kultowego LG G Flex. Kiedy tylko będzie to możliwe, podzielę się z wami wrażeniami z dłuższego używania tego modelu.

CES (Consumer Electronics Show) to najważniejsze targi elektroniki i nowych technologii na świecie. Odbywają się od 1967 roku i nieprzerwanie gromadzą największych producentów ze wszystkich liczących się na rynku dziedzin. Dzielą się oni swoimi nowymi osiągnięciami, prezentują produkty, które w najbliższym czasie trafią na rynek i przedstawiają plany na dalszą przyszłość. Impreza, aktualnie odbywająca się w Los Angeles, pomaga przewidzieć to, jak świat technologii będzie wyglądał przez najbliższy rok.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)