Nadeszła pora na LG Flex 2

Nadeszła pora na LG Flex 2

Nadeszła pora na LG Flex 2
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.01.2015 14:47, aktualizacja: 05.01.2015 08:50

Jak donoszą koreańskie media, już za kilka dni, podczas targów CES 2015, zobaczymy następcę wygiętego smartfona firmy LG.

Niestety, w tym przypadku nie znamy jeszcze najciekawszej informacji - sposobu, w jaki zagięty będzie ekran nowego smartfona. Jak pokazują przykłady modeli LG Flex, a także Samsung Round i Samsung Galaxy Note Edge, panuje pod tym względem spora różnorodność, ograniczona właściwie wyłącznie pomysłowością projektantów. Być może zatem LG Flex 2 będzie miał - tak jak poprzednik - górną i dolną krawędź ekranu wygięte lekko do przodu, ale kto wie, możliwe, że zobaczymy zupełnie inne, niespotykane dotąd rozwiązanie.

Media koreańskie donoszą za to, że LG Flex 2 będzie mniejszy od swojego poprzednika, prawdopodobnie z ekranem o przekątnej między 5 a 5,5 cala, za to o wyższej rozdzielczości. Wewnątrz wygiętej obudowy znaleźć ma się 64-bitowy Snapdragon 810, a także moduł łączności LTE-A, obsługujący równocześnie nawet trzy pasma transferu danych (do 450 Mb/s przy ściąganiu). Drugą ciekawostką może być "samonaprawialna" obudowa telefonu. Jak zapewnia producent, technologia jej wykonania umożliwia samoistne usuwanie drobnych rys i uszkodzeń powierzchni. Nie sprawi to, że smartfon stanie się odpornym na wszystko supermanem, ale pomoże w zachowaniu jego atrakcyjnego wyglądu nawet po miesiącach użytkowania.

Problemem - tak jak w przypadku poprzedniego wygiętego smartfona LG - może być ograniczona dystrybucja LG Flex 2. Być może da się go kupić wyłącznie w Korei Południowej lub też w Korei i kilku innych wybranych krajach świata. Miejmy jednak nadzieję, że technologia produkcji wygiętych ekranów została już na tyle udoskonalona, że LG zdecyduje się na dystrybucję nowego modelu na całym świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)