Bezkonkurencyjny komputer dla graczy - oto nowy MSI GT80

Bezkonkurencyjny komputer dla graczy - oto nowy MSI GT80

Bezkonkurencyjny komputer dla graczy - oto nowy MSI GT80
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.02.2015 13:37, aktualizacja: 17.02.2015 16:42

12 lutego w Warszawie odbyła się premiera najnowszych notebooków dla graczy pod logiem MSI. Na największą uwagę zasłużył najmocniejszy model GT80 - pierwszy na świecie laptop z mechaniczną klawiaturą i bardzo obiecującymi parametrami.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

GT8. posiada matrycę o przekątnej 18.4 cala. Obudowa laptopa to wysokiej jakości szczotkowane aluminium z wyraźnymi czerwonymi elementami gamingowymi. Na obudowie znajdziemy też charakterystyczne dla MSI podświetlane czerwone logo smoka. Jedną z najważniejszych rzeczy w tym notebooku - zupełnie rewolucyjną jeśli chodzi o urządzenia mobilne - jest klawiatura mechaniczna. Jak zapewne dobrze wiecie, do tej pory była ona zarezerwowana tylko dla rozwiązań desktopowych. Do notebooka najzwyczajniej nie wkładano takiej klawiatury, jednak MSI postanowiło sprawdzić to rozwiązanie. Dlaczego? Według producenta, decyzja ta została podyktowana konsultacjami z profesjonalnymi graczami. MSI skupia się bowiem na tym, czego gracze oczekują od komputera i co sprawia im przyjemność oraz komfort grania. Klawiatura mechaniczna jest jednym z takich właśnie elementów.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Podczas używania klawiatury mechanicznej może się pojawiać pewien istotny problem. Jest nim dźwięk podczas naciskania klawiszy. Znane z komputerów stacjonarnych klawisze nie są aż tak ciche, jak rozwiązania zastosowane w notebookach. O ile podczas stukania w klawiaturę podczas rozmowy czy redagowania jakiegoś dokumentu, dźwięk ten nie jest aż tak drażniący, o tyle podczas ekscytującej rozgrywki gracz może nie panować nad siłą uderzania w klawisze. Aby uniknąć tego problemu czy dyskomfortu, MSI zastosował klawisze _ Cherry MX _. Według producenta, jest to najwyższa półka jeśli chodzi o konstrukcję klawiatury. Skorzystaliśmy z okazji i postanowiliśmy przekonać się, czy rzeczywiście wygląda to tak, jak zapewnia MSI. W porównaniu do standardowych klawiatur mechanicznych, rozwiązanie zastosowane w modelu GT8. rzeczywiście sprawia, że dźwięki stukania w klawisze są o wiele cichsze. Czy inni producenci laptopów – nie tylko gamingowych - również pójdą w ślady MSI i zaczną pracować nad tego typu konstrukcją? Cicho
liczymy się z tym, że tak właśnie może być.

Warto też zwrócić uwagę na touchpada, który został przesunięty do prawej krawędzi urządzenia. Tradycyjnie w notebookach znajduje się on na środku panelu, MSI jednak miało pewien konkretny cel, stosując takie rozwiązanie. O tym za chwilę. Touchpada jednym przyciskiem możemy przełączyć w podświetloną czerwoną dotykową klawiaturę numeryczną. Działa ona bez większych problemów.

Wyjątkowo silną wydajność tego notebooka osiągnięto poprzez zamontowanie w nim aż dwóch kart graficznych _ Nvidia GeForce GTX 980M _. Oznacza to, że do jednego notebooka o niewielkich rozmiarach (porównując do komputerów stacjonarnych), włożono dwie najmocniejsze i najbardziej wydajne karty graficzne na rynku. 8 GB RAMu na każdej z kart odpowiadać ma za bezproblemową rozgrywkę po uruchomieniu gier, które przy wielu testach w ostatnim czasie wypadały nieciekawie. Producent zapowiada również, że nie będzie absolutnie żadnego problemu z nadchodzącym _ Wiedźminem _. Nie pozwoli na to ogólna specyfikacja notebooka i mocne karty graficzne.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie ma nietypową konstrukcję, samo przesunięcie touchpada miało jakiś cel. Otóż, potrzebowano nieco więcej miejsca między klawiaturą, a monitorem, aby umieścić tam te komponenty, których nie można zamontować pod mechaniczną klawiaturą. Płytka, która uzupełnia przestrzeń między wyświetlaczem, a panelem z klawiszami może być bardzo łatwo usunięta. Wystarczy ją podważyć , zyskując łatwy dostęp do…. rozbudowy notebooka. Rozumiemy przez to wymianę dysków, pamięci, kart graficznych. Wszystko to bez utraty gwarancji producenta.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dzięki złączu MXM możemy wymienić karty graficzne o dwie kolejne generacje, które pojawią się na rynku. Dzięki temu notebook ma użytkownikom służyć służył przez wiele lat jako mocna, wydajna maszyna.

Zastosowana karta sieciowa KILLER DoubleShot jest lubiana przez graczy głównie dzięki funkcjom pomagającym w sprawnym pobieraniu danych z internetu. Łączy ona adaptery LAN i Wi-Fi, dzięki czemu gracz nie ma odczuwać żadnego dyskomfortu grając „po kablu”. lub przez sieć bezprzewodową. Karta priorytetyzuje ruch internetowy. Oznacza to, że cala moc jest przekierowana do gry. Dzięki temu nawet jeśli w tle pracują jakiekolwiek aplikacje korzystające z sieci, użytkownik w żaden sposób nie odczuje „lagów” czy spowolnień. Ta kwestia jest z pewnością jedną z najważniejszych nie tylko dla profesjonalnych graczy.

W modelu GT80 ulepszono dźwięk dzięki czterem głośnikom i obecności subwoofera duńskiej firmy _ Dynaudio _. Marka ta produkuje sprzęt wysokiej jakości, o czym świadczyć może chociażby wyposażenie w systemy audio samochodów Bugatti. Zastosowano technologię Audio Boost 2 - wzmacnia ona sygnał w porcie wyjścia, dzięki czemu podczas korzystania ze słuchawek, dźwięk jest czysty, wyraźny i pozbawiony szumów. Zapewniono nas nawet, ze podczas rozgrywki, wroga usłyszymy z bardzo dużej „odległości”.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem produktowym producenta, z którego dowiecie się jeszcze więcej szczegółów na temat notebooka MSI GT80:

Cena opisywanego urządzenia oraz egzemplarza, który nam zaprezentowano to... ok. 21 000 zł. Oczywiście zastosowane komponenty muszą swoje kosztować, jednak cena i tak robi ogromne wrażenie.

Dla osób, które nie potrzebują do szczęścia aż tak ekstremalnych parametrów, producent przewidział wersję GT80 w "nieco tańszej" wersji, wartej ok. 13 000 zł.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)