CES 2013: Razer Edge - komputer, konsola i tablet w jednym!

CES 2013: Razer Edge - komputer, konsola i tablet w jednym!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.01.2013 13:00, aktual.: 16.01.2013 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To tablet, to PC, to konsola! Właściwie Razer Edge łączy cechy wszystkich tych urządzeń, będąc jednocześnie w pełni funkcjonalnym komputerem PC i tabletem. Co więcej, urządzenie posiada cztery, stworzone specjalnie z myślą o graczach, tryby pracy i umożliwia swobodną grę we wszystkie znane z PC tytuły i wygodną obsługę aplikacji.

Dystrybucja Razer Edge do sieci sprzedaży w Północnej Ameryce i w rejonie Azji-Pacyfiku ma nastąpić jeszcze w tym roku. Pierwsze koncepty Razer Edge, znane wówczas jako Projekt Fiona, zostały zaprezentowane w styczniu 201. r. podczas targów CES. Już wtedy prototyp pierwszego na świecie tabletu dla graczy cieszył się wielkim uznaniem, a urządzenie otrzymało wiele nagród.

Pierwszy na świecie gamingowy tablet został zaprojektowanych przez samych graczy w bezprecedensowym procesie crowdsourcingu, w którym miliony osób miały okazję zadecydować o finalnej specyfikacji Edge. Firma Razer zdecydowała, że to właśnie społeczność graczy wybierze optymalny hardware, gabaryty czy nawet przedział cenowy, oddając swoje głosy, komentując i zgłaszając pomysły na Facebooku czy Twitterze.

Gracze z całego świata mają powody do dumy, bo oto wzięli udział w tworzeniu jedynego w swoim rodzaju przenośnego urządzenia, wykorzystującego najnowszą technologię Intel i NVIDIA. Dzięki procesorowi Intel Core, Razer Edge poradzi sobie nawet z najnowszymi grami, zachowując ich pełną funkcjonalność. Karta grafiki NVIDIA GeForce z kolei zapewni jakość obrazu.

Dzięki wykorzystaniu systemu Windows 8 i architektury Intel, Razer Edge będzie natywnie obsługiwał szeroką gamę najnowszych gier, bez konieczności portowania, czy dodatkowej optymalizacji.

Urządzenie będzie dostępne w dwóch modelach: standardowym Razer Edge i Razer Edge Pro. Podstawowa wersja zostanie wyposażony w procesory Intel Core i5. GPU NVIDIA GT640M LE, 4 GB pamięci DDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 64GB. Razer Edge Pro z kolei będzie posiadał mocniejszy procesor Intel Core i7, GPU NVIDIA GT640M LE, 8GB pamięci DDR3 RAM oraz dysk SSD o pojemności 128GB lub 256GB. Oba modele będą dostępne w sprzedaży w cenie od 999$.

Obydwie wersje pojemnościowe Razer Edge Pro będą także oferowane w zestawie z kontrolerem. Wszystkie modele będą wyposażone w port USB 3.0 oraz łączność Bluetooth 4.0.

Dzięki czterem trybom pracy: trybowi tabletu, trybowi laptopa z dołączaną klawiaturą, dołączanym kontrolerom i stacji dokującej, Razer Edge zyska na funkcjonalności, a każdy z graczy wykorzysta go w idealny dla siebie sposób. Tryb tabletu pozwoli wykorzystać obsługę dotykiem Windows 8. Opcjonalna przystawka z klawiaturą pozwoli na komfort pracy znany wszystkim posiadaczom laptopów i dodatkowo będzie zawierała wbudowaną, odłączaną baterię 40 Wh. Dzięki opcjonalnym kontrolerom, gracze przemienią Razer Edge w prawdziwą konsolę do gier. Są one wyposażone w precyzyjne analogi i funkcję wibracji.

Dodatkowa bateria dwukrotnie wydłuży czas pracy urządzenia, zasilając dodatkowo podstawkę z klawiaturą oraz kontroler.

Razer Edge może także zostać podłączony do stacji dokującej i stać się tym samym częścią domowego systemu rozrywki. Stacja zaoferuje trzy dodatkowe porty USB 2.0. port HDMI 1.4 oraz złącza mic-in i audio-out. W tym trybie, Razer Edge stanie się pełnowartościowym komputerem PC, który dodatkowo można podłączyć do ekranu TV i obsługiwać za pomocą dowolnych urządzeń peryferyjnych Razer.

Niezależnie od miejsca i sposobu wykorzystania, Razer Edge pozwala na wykorzystanie ultra-precyzyjnego ekranu dotykowego oraz dokładnego akcelerometru. Więcej informacji o Razer Edge na stronie producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)