CES 2013: Razer Edge - komputer, konsola i tablet w jednym!

CES 2013: Razer Edge - komputer, konsola i tablet w jednym!

CES 2013: Razer Edge - komputer, konsola i tablet w jednym!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.01.2013 13:00, aktualizacja: 16.01.2013 15:49

To tablet, to PC, to konsola! Właściwie Razer Edge łączy cechy wszystkich tych urządzeń, będąc jednocześnie w pełni funkcjonalnym komputerem PC i tabletem. Co więcej, urządzenie posiada cztery, stworzone specjalnie z myślą o graczach, tryby pracy i umożliwia swobodną grę we wszystkie znane z PC tytuły i wygodną obsługę aplikacji.

Dystrybucja Razer Edge do sieci sprzedaży w Północnej Ameryce i w rejonie Azji-Pacyfiku ma nastąpić jeszcze w tym roku. Pierwsze koncepty Razer Edge, znane wówczas jako Projekt Fiona, zostały zaprezentowane w styczniu 201. r. podczas targów CES. Już wtedy prototyp pierwszego na świecie tabletu dla graczy cieszył się wielkim uznaniem, a urządzenie otrzymało wiele nagród.

Pierwszy na świecie gamingowy tablet został zaprojektowanych przez samych graczy w bezprecedensowym procesie crowdsourcingu, w którym miliony osób miały okazję zadecydować o finalnej specyfikacji Edge. Firma Razer zdecydowała, że to właśnie społeczność graczy wybierze optymalny hardware, gabaryty czy nawet przedział cenowy, oddając swoje głosy, komentując i zgłaszając pomysły na Facebooku czy Twitterze.

Gracze z całego świata mają powody do dumy, bo oto wzięli udział w tworzeniu jedynego w swoim rodzaju przenośnego urządzenia, wykorzystującego najnowszą technologię Intel i NVIDIA. Dzięki procesorowi Intel Core, Razer Edge poradzi sobie nawet z najnowszymi grami, zachowując ich pełną funkcjonalność. Karta grafiki NVIDIA GeForce z kolei zapewni jakość obrazu.

Dzięki wykorzystaniu systemu Windows 8 i architektury Intel, Razer Edge będzie natywnie obsługiwał szeroką gamę najnowszych gier, bez konieczności portowania, czy dodatkowej optymalizacji.

Urządzenie będzie dostępne w dwóch modelach: standardowym Razer Edge i Razer Edge Pro. Podstawowa wersja zostanie wyposażony w procesory Intel Core i5. GPU NVIDIA GT640M LE, 4 GB pamięci DDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 64GB. Razer Edge Pro z kolei będzie posiadał mocniejszy procesor Intel Core i7, GPU NVIDIA GT640M LE, 8GB pamięci DDR3 RAM oraz dysk SSD o pojemności 128GB lub 256GB. Oba modele będą dostępne w sprzedaży w cenie od 999$.

Obydwie wersje pojemnościowe Razer Edge Pro będą także oferowane w zestawie z kontrolerem. Wszystkie modele będą wyposażone w port USB 3.0 oraz łączność Bluetooth 4.0.

Dzięki czterem trybom pracy: trybowi tabletu, trybowi laptopa z dołączaną klawiaturą, dołączanym kontrolerom i stacji dokującej, Razer Edge zyska na funkcjonalności, a każdy z graczy wykorzysta go w idealny dla siebie sposób. Tryb tabletu pozwoli wykorzystać obsługę dotykiem Windows 8. Opcjonalna przystawka z klawiaturą pozwoli na komfort pracy znany wszystkim posiadaczom laptopów i dodatkowo będzie zawierała wbudowaną, odłączaną baterię 40 Wh. Dzięki opcjonalnym kontrolerom, gracze przemienią Razer Edge w prawdziwą konsolę do gier. Są one wyposażone w precyzyjne analogi i funkcję wibracji.

Dodatkowa bateria dwukrotnie wydłuży czas pracy urządzenia, zasilając dodatkowo podstawkę z klawiaturą oraz kontroler.

Razer Edge może także zostać podłączony do stacji dokującej i stać się tym samym częścią domowego systemu rozrywki. Stacja zaoferuje trzy dodatkowe porty USB 2.0. port HDMI 1.4 oraz złącza mic-in i audio-out. W tym trybie, Razer Edge stanie się pełnowartościowym komputerem PC, który dodatkowo można podłączyć do ekranu TV i obsługiwać za pomocą dowolnych urządzeń peryferyjnych Razer.

Niezależnie od miejsca i sposobu wykorzystania, Razer Edge pozwala na wykorzystanie ultra-precyzyjnego ekranu dotykowego oraz dokładnego akcelerometru. Więcej informacji o Razer Edge na stronie producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)