Będzie tablet od Google'a!

Będzie tablet od Google'a!

28.03.2011 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według niepotwierdzonych informacji, LG wspólnie z Google'em przygotowuje nowy tablet "Google Nexus Tablet" z systemem Android 3.0 Honeycomb.

*Według niepotwierdzonych informacji, LG wspólnie z Google'em przygotowuje nowy tablet "Google Nexus Tablet" z systemem Android 3.0 Honeycomb. *

Według informacji serwisu Mobile-Review, Google we współpracy z firmą LG ma przygotowywać nowy tablet z systemem Android 3.0 Honeycomb - Google Nexus Tablet, który wpasowałby się idealnie w linię produktów Google'a. Tablet miałby się opierać na czystym systemie Google'a (bez żadnych dodatkowych interfejsów i nakładek) i jako pierwszy otrzymywałby wszelkie aktualizacje, zupełnie jak w przypadku smartfonów Nexus One i Two.

Wyglądu, ani tym bardziej specyfikacji technicznej urządzenia nie znamy, jednak ma ono pojawić się na rynku pod koniec lata lub na początku tegorocznej jesieni.

Obraz
© LG, oprócz trójwymiarowego G-Slate'a (na zdjęciu), ma przygotowywać także tablet dla... (fot. via Chip.pl)

Nieco z innej beczki, po zamknięciu kodu źródłowego systemu Android 3.0. aby uniknąć nieautoryzowanych portów na urządzenia z mniejszymi ekranami, Google ponoć podpisało umowy z dostawcami sprzętu z systemem Android w wersji 2.x, zabraniające aktualizowania systemu do wersji 3.0 Honeycomb. Jeśli informacje te się potwierdzą, użytkownicy 7-calowego Samsunga Galaxy Tab mogą zapomnieć o Honeycombie.

Nie wiadomo jeszcze, jak z tą kwestią poradzi sobie HTC. Tablet o nazwie Flyer miał również zadebiutować ze starszą wersją systemu Android - Gingerbread, by jak najszybciej dotrzeć na rynek, a potem otrzymać aktualizację do wersji 3.0. Według źródeł Mobile-Review, Flyer ma jednak na większości rynków zadebiutować z Honeycombem, w maju.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"10 najlepszych rozszerzeń do Firefoksa"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)