Ingress - gra augmented reality od Google'a

Ingress - gra augmented reality od Google'a

Ingress - gra augmented reality od Google'a
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
16.11.2012 14:20

Augmented Reality od dawna znajduje się w dziedzinie zainteresowań Google, weźmy na przykład Google Glass. Ale Ingress winduje tę fascynację na zupełnie nowy poziom – aplikacja ma być grą AR, w której planszą będzie cały świat.

O jej fabule wiadomo na razie niestety niewiele. Gracze będą mogli wybrać jedną z dwóch stron konfliktu i wcielić się w członka „The Enlightened”, frakcji, która chce zagarnąć potęgę lub zagrać jako „The Resistance”, którzy się temu sprzeciwiają.

Przy pomocy swoich smartfonów i tabletów z Androidem, użytkownicy będą mogli zbierać punkty XM (od exotic matter), które porozrzucane będą po całym świecie. Punkty będzie można następnie wykorzystać w pewnych dostępnych publicznie lokalizacjach –. portalach (muzea, biblioteki, parki etc.) do odblokowania misji. Generalnie coś na kształt geocachingu, z tą różnicą, że w tym wypadku odkrywanie fizycznych lokalizacji ma być częścią fabuły.

John Hanke nie ukrywa, że jest mocno zainspirowany produkcjami J.J. Abramsa, więc, jeśli Niantic Labs nie skrewiło sprawy, można spodziewać się zakręconej fabuły rodem z Fringe’a. Najważniejsze, że Niantic Labs nie zamierza kontynuować zabawy w nieskończoność –. za maksymalnie półtora roku ma stać się coś ważnego dla świata gry – czy będzie to zakończenie, czy znaczący zwrot akcji, pomysłodawcy na razie nie zdradzają.

- _ Chcieliśmy zrobić coś na kształt World of Warcraft, w które grać będzie mogła każda osoba na świecie _ - mówi Hanke. Kiedy aplikacja wyjdzie z fazy zamkniętych beta testów, każdy będzie mógł ją ściągnąć na swoje urządzenie i konkurować o zasoby z innymi graczami w swojej okolicy.

A to oznacza wyciągnięcie ludzi sprzed komputerów, co również było celem Johna Hankego, który uważa, że technologia powinna zbliżać ludzi a nie rozczłonkowywać ich na dryfujące po cyberprzestrzeni jednostki. Wciągnięcie ich w grę wydaje się być doskonałym sposobem by temu zapobiec.

Odliczanie na stronie Niantic Project jeszcze się nie zakończyło, ciekawe co Hanke i spółka przygotowali na finał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)