7 województw bez możliwości kontaktu z policją za pomocą SMS‑a

7 województw bez możliwości kontaktu z policją za pomocą SMS-a
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

25.07.2012 09:43, aktual.: 25.07.2012 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tylko w 5 z 16 województw możliwy jest pełny kontakt z policją za pomocą SMS-a - wynika z danych przedstawionych przez SerwerSMS.pl. W pozostałych województwach taki kontakt jest ograniczony lub całkowicie niemożliwy.

Alarmowy numer SMS przeznaczony jest głównie dla osób, które mają problemy z komunikacją głosową, czyli dla niedosłyszących oraz głuchoniemych. Jest on uzupełnieniem numeru 112, który dla tych osób nie spełniał swojego zadania.

Obecnie numery alarmowe SMS w pełni funkcjonują na terenie województwa opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, pomorskiego oraz lubelskiego.

Ograniczony zasięg, czyli dostępność tylko w wybranych rejonach, oferują województwa kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz lubuskie.

Policja w województwie zachodniopomorskim udostępnia numer alarmowy wyłącznie osobom głuchoniemym, które wcześniej zarejestrowały się w systemie. Jak tłumaczą przedstawiciele policji w Szczecinie wynika to z obawy przed fałszywymi zgłoszeniami, które mogłyby napłynąć na numer alarmowy.

Specjalne numery alarmowe SMS nie zostały dotychczas uruchomione na terenie _ województwa małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz podlaskiego _.

W przypadku województwa mazowieckiego uruchomienie numeru powinno nastąpić na przełomie lipca i sierpnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)