2012: uniwersalne napędy HD na prowadzeniu

03.01.2008 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do 2012 roku rynek napędów HD dla PC będzie warty 2 miliardy dolarów - wynika z analiz firmy ABI Research. Co ciekawe, aż 2/3 z tej kwoty przeznaczone zostanie na uniwersalne urządzenia, pozwalające na odczyt dwóch konkurencyjnych formatów - HD DVD i Blu-ray.

"_ ABI Research oczekuje, że napędy HD do 2012 roku przyniosą zyski rzędu dwóch miliardów dolarów _" - powiedział Steve Wilson, główny analityk w ABI Research. Podzielił się on również wynikami analiz, które z pewnością przypadną do gustu osobom niezadowolonym z sytuacji, jaka panuje na rynku walczących ze sobą konkurencyjnych formatów HD. Zgodnie z nimi, do 2012 roku aż 2/3 montowanych w komputerach napędów stanowić będą rozwiązania uniwersalne umożliwiające odczyt danych zarówno z płyt HD DVD, jak i krążków Blu-ray.

Póki co, zwiększenie popularności hybrydowych urządzeń hamowane jest jednak przez ich zbyt wysoką cenę. Sytuacja ta ma na szczęście do 2009 roku ulec zmianie gdyż - jak przewidują analitycy ABI Research - powinny one kosztować mniej więcej tyle samo co napędy Blu-ray.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)