W internecie ogłoszono żałobę po dopalaczach

W internecie ogłoszono żałobę po dopalaczach

W internecie ogłoszono żałobę po dopalaczach
Źródło zdjęć: © Fuse/Thinkstock
20.10.2010 10:05, aktualizacja: 20.10.2010 10:22

Blisko 3 mln wirtualnych świec płoną na stronie internetowej największego producenta dopalaczy w Polsce

Blisko 3 mln wirtualnych świec płoną na stronie internetowej największego producenta dopalaczy w Polsce - zauważa dziennik "Polska The Times".

Te, wirtualne znicze są zapalane poprzez kliknięcie myszką komputerową. Zaś samą witrynę zrobiono na wzór strony kondolencyjnej po katastrofie smoleńskiej.

Obraz

Ta akcja "żałobna" dla internautów to wyraz sprzeciwu przedsiębiorców wobec decyzji o zamknięciu sklepów z dopalaczami. W swoim oświadczeniu "dziękują klientom za współpracę". Odnoszą się także do decyzji władz, powołując się na swobodę handlu i wolność gospodarczą.

Cała akcja wraz z upodobnieniem strony do tej, poświęconej katastrofie smoleńskiej, wydaje się być prowokacją osób związanych z produkcją i sprzedażą dopalaczy.

Co prawda policjanci na terenie całego kraju niemal codziennie dostają sygnały o zrywaniu plomb na sklepach, niemniej handel dopalaczami został praktycznie zlikwidowany.

Widać już pozytywne efekty zamknięcia sklepów z dopalaczami. Na oddziały pomorskich szpitali trafia o wiele mniej osób z objawami wskazującymi na zażycie tych środków - odnotowuje "Polska The Times".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)