Tele2 sprzedał swój francuski oddział

Tele2 sprzedał swój francuski oddział

Tele2 sprzedał swój francuski oddział
19.10.2009 17:53, aktualizacja: 20.10.2009 10:20

Tele2 poinformował, że sprzedał swój francuski oddział sieci Virgin Mobile. Transakcja warta 83 mln dolarów została już sfinalizowana, teraz oczekuje tylko na zatwierdzenie przez odpowiednie urzędy regulacyjne.

Tele2 poinformował, że sprzedał swój francuski oddział spółce Virgin Mobile. Transakcja warta 83 mln dolarów została już sfinalizowana, teraz oczekuje tylko na zatwierdzenie przez odpowiednie urzędy regulacyjne.

Przyczyną sprzedaży Tele2 France, który działał jako MVNO, mogą być jego niezadowalające wyniki. W ubiegłym roku przyniósł on stratę w wysokości ponad 178 mln dolarów, natomiast w pierwszej połowie bieżącego roku - około 92 mln dolarów.

Po zakończeniu transakcji liczba użytkowników sieci Virgin Mobile wzrośnie o 429 tys. do 1,6 mln. Francuski MVNO jest spółką joint venture Virgin Group oraz Carphone Warehouse.

Tele2 trzy lata temu przedał część francuskiego oddziału zajmującego się telefonią stacjonarną i szerokopasmowym dostępem do Internetu . Za 450 mln dolarów nabywcą została sieć komórkowa SFR, należąca w większości do Vivendi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)