Sparkle przedstawia kartę z DisplayPort

Sparkle przedstawia kartę z DisplayPort

Sparkle przedstawia kartę z DisplayPort
Źródło zdjęć: © IDG
05.01.2008 09:30, aktualizacja: 07.01.2008 10:59

Firma Sparkle wprowadza na rynek swoją najnowszą kartę graficzną opartą na układzie GeForce 8800 GT. Co ważne, została ona wyposażona w interfejs cyfrowy DisplayPort.

Przypomnijmy, DisplayPort to zatwierdzony w maju 2006 roku nowoczesny interfejs cyfrowy, skonstruowany z myślą o połączeniu komputer-monitor lub komputer-system kina domowego. Obsługuje on od 1 do 4 linii transmisyjnych przesyłając dźwięk i obraz z maksymalną prędkością 10,8 Gb/s ( przy czterech liniach transmisyjnych ).

Najnowsza karta graficzna Sparkle została wyposażona właśnie w opisany powyżej interfejs. Producent twierdzi, że jest to pierwsze tego typu urządzenie na świecie, co nie do końca jest prawdą gdyż podobne rozwiązanie zostało już zaprezentowane przez firmę ZOTAC International ( MCO ) Ltd. - http://www.zotac.com/news-071217.htm Jeżeli chodzi o pozostałe parametry nowości, to warto wspomnieć, że bazuje ona na wykonanym w 65-nanometrowym procesie technologicznym układzie GeForce 8800 GT i oferuje obsługę magistrali PCI-Express 2.0 x16 oraz DirectX 10.

Niestety cena nowości nie została podana. Więcej na jej temat można znaleźć pod tym adresem. - http://www.sparkle.com.tw/news/displayport/news_sp8800gt_displayport_en.html

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)