Sapphire wprowadza płytę główną dla AMD Fusion (Zacate)

Sapphire wprowadza płytę główną dla AMD Fusion (Zacate)

Sapphire wprowadza płytę główną dla AMD Fusion (Zacate)
19.01.2011 14:27, aktualizacja: 19.01.2011 14:49

Sapphire przedstawia pierwszą płytę główną opartą na nowym rozwiązaniu AMD APU -Accelerated Processing Unit.

Płyta formatu mini-ITX, nosi nazwę Pure Fusion Mini i jest wyposażona w dwurdzeniowy procesor AMD E350. Funkcję chipsetu na płycie głównej pełni układ Hudson-M1 (A50M). Procesor, dotychczas znany pod kodową nazwą Zacate, jest połączeniem tradycyjnej jednostki obliczeniowej z kartą graficzną. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja produkcji AMD.

Silnik graficzny Radeon HD 631. posiada pełne wsparcie dla DirectX 11 oraz pozwala na wybór pomiędzy wyjściami D-Sub, HDMI i DVI-DL, z których dwa mogą pracować jednocześnie. Pure White Fusion w połączeniu z Zacate pozwala na płynne wyświetlanie obrazów wideo w formacie HD oraz przyspiesza działanie aplikacji jak np. najnowsze przeglądarki internetowe i pakiet Microsoft Office.

Obraz
© (fot. Sapphire)

Na płycie można zainstalować do 4GB pamięci SO-DIMM DDR3 800/106. pracującej przy napięciu 1,5V. Dyski twarde i napędy optyczne można podłączyć do pięciu portów SATAIII lub portu eSATA, który znajduje się na tylnym panelu. Również na tylnym panelu znajdują się 4 porty USB 2.0 i 2 porty USB 3.0. Funkcje multimedialne uzupełnia gigabitowa karta sieciowa, Bluetooth 2.1+EDR oraz 8-kanałowa karta dźwiękowa z optycznym wyjściem dźwiękowym. Płyta posiada również dwa sloty PCI-Express 2.0, jeden o pełnej długości portu x16 pracujący z prędkością x4, który pozwala na podłączenie zewnętrznej karty sieciowej. Drugi ze slotów, formatu Mini PCI-E, pracuje z prędkością x1.

Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna to 519 zł brutto. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)