Samsung WB750 - szybkie zdjęcia seryjne i szerokokątny obiektyw

Samsung WB750 - szybkie zdjęcia seryjne i szerokokątny obiektyw
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.10.2011 10:34, aktual.: 04.01.2012 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku listopada do sprzedaży trafi najnowszy, kompaktowy aparat Samsung WB750, zaprezentowany na targach IFA w Berlinie. Jest to model wyposażony w największy zoom wśród kompaktów firmy Samsung oraz w nowoczesną matrycę BSI CMOS (Back Side Illuminated).

Wśród zalet aparatu Samsung WB75. należy wymienić nowoczesną matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 12,5 megapikseli. Kompakt zapewnia swoim użytkownikom wszystko, co najlepsze z obu światów: cyfrowe zdjęcia w najwyższej jakości oraz filmy Full HD, a wszystko to z dobrą głębią kolorów i odwzorowaniem szczegółów. Opracowana przez Samsung technologia Dual Capture łączy oba te tryby i daje możliwość robienia zdjęć o rozdzielczości 10 megapikseli przy jednoczesnym nagrywaniu filmu HD 1080p. Teraz można zbliżyć się jeszcze bardziej do fotografowanej sceny czy detalu oraz wykonywać zdjęcia seryjne z szybkością 10 klatek na sekundę lub nagrywać do 1000 klatek na sekundę z wysoką jakością obrazu w czasie rzeczywistym.

Kolejną cechą jest wykorzystanie technologii HDR (High Dynamic Range), rzadko spotykanej w tej klasie aparatów. Oprogramowanie aparatu WB75. łączy różne ekspozycje ujęć, zapewniając optymalne naświetlenie wszystkich elementów kadru.

Tam, gdzie liczy się szybkość, do gry wchodzi funkcja Creative Movie Maker. Dodając do zdjęć i filmów nowe efekty specjalne, użytkownik może w mgnieniu oka stworzyć własny film. Dzięki tej funkcji - bez konieczności kopiowania materiału do komputera i obróbki w specjalistycznym programie - możliwe jest dowolne łączenie zdjęć i nagrań w ramach jednego pliku tematycznego już w samym aparacie oraz wzbogacenie całości efektami i muzyką.

Aparat WB75. oferuje wiele odmian funkcji Panorama, które dodają obrazom więcej dynamizmu. Niezależnie od tego, czy robimy zdjęcie poziome czy pionowe, w trybie 3D Panorama czy Action Panorama, czy też fotografujemy krajobraz, mamy do wyboru wiele zdefiniowanych ustawień. Dzięki Action Panorama możemy śledzić poruszającą się osobę lub obiekt względem statycznego tła, aby zarejestrować ruch na jednym zdjęciu. Tryb Live Panorama umożliwia łatwe fotografowanie dużych grup poprzez przytrzymanie przycisku spustu migawki i przesunięcie obiektywem po całej scenie, a wykonane zdjęcia można podejrzeć od razu na ekranie LCD. Z kolei funkcja 3D Panorama sprawia, że ujęcia wydają się jeszcze bardziej realistyczne – wykorzystuje jeden obiektyw i jedną matrycę w celu wykonania zdjęcia trójwymiarowego, które można następnie wyświetlić w telewizorze Smart TV 3D.

Opcja Smart Auto 2.0 sprawia, że aparat rozpoznaje i samodzielnie dobiera ustawienia najlepsze dla danego ujęcia spośród 1. trybów fotograficznych i 4 filmowych, pomagając w osiągnięciu jak najlepszego efektu.

Smart Filter 3.0 to szeroki wachlarz efektów i opcji kolorów - umożliwia on prostą indywidualizację ujęć. Wśród nowych efektów specjalnych znalazły się: Farba olejna, Kreskówka, Rysunek tuszem i Filtr gwiazdkowy. Rezultaty ich zastosowania widać już po wybraniu filtru zarówno przed wykonaniem zdjęcia. Filtry można stosować także po wykonaniu zdjęcia, dzięki czemu mamy do wyboru oryginał i zdjęcie z zastosowaniem wybranego efektu. Dzięki funkcji Zooming shot można eksperymentować z ostrością obrazu, podkreślić centrum ujęcia, a jednocześnie rozmyć jego boki, wybierając tym samym ten wycinek kadru, który ma przyciągnąć uwagę.

Ustawienia w trybie Pierwszeństwa Przysłony i Pierwszeństwa Migawki pozwalają na eksperymentowanie z czasem migawki i głębią ostrości.

Opcja Magiczna Ramka umożliwia wyrażanie siebie poprzez dostosowanie zdjęć do własnego nastroju i osobowości. Wśród gotowych ramek znajdują się: Graffiti, Stary Film, Fale, Księżyc w Pełni, Stara Płyta, Gazeta, Wakacje, Klasyczne TV i wiele więcej.

Trudno jest utrzymać ostrość przy fotografowaniu poruszających się obiektów. Problem ten jednak rozwiązuje opcja Intelligent Face, która automatycznie rozpoznaje i śledzi twarze ludzi, kiedy zaczynają się ruszać, a także utrzymuje ich ostrość.

Aparat Samsung WB750 trafi do sprzedaży w pierwszych dniach listopada i będzie dostępny w sugerowanej cenie 999 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)