Prisma będzie działać offline - szybsza obróbka zdjęć bez łączności z serwerami

Strona głównaPrisma będzie działać offline - szybsza obróbka zdjęć bez łączności z serwerami
24.08.2016 09:40
Prisma będzie działać offline - szybsza obróbka zdjęć bez łączności z serwerami
Źródło zdjęć: © Sebastian Kupski, Wirtualna Polska

Pobrało ją 52 miliony użytkowników smartfonów. Codziennie korzysta z niej 4 miliony. Prisma to obecnie "najgorętsza" aplikacja do edycji zdjęć, która zamienia nasze fotki w małe dzieła sztuki.

Na razie Prisma działa w sposób następujący: wysyła zrobione przez nas zdjęcie na serwery, gdzie procesem obróbki zajmuje się specjalna sieć neuronowa autorstwa Prismy. W praktyce takie rozwiązanie oznacza, że czasem serwery są tak zajęte obróbką zdjęć innych osób, że nasze czekają gdzieś daleko w kolejce. to z kolei oznacza, że człowiek patrzy w telefon i co chwilę próbuje wysłać je jeszcze raz - bez efektu.

Więcej o fenomenie rosyjskiej aplikacji Prisma oraz obawach internautów związanych z polityką prywatności aplikacji pisaliśmy w naszym poprzednim materiale - Prisma: Wyglądasz jak z obrazu! Aplikacja jest fenomenalna, ale internauci ostrzegają

Już niedługo do takich sytuacji dochodzić nie powinno. Prisma chwali się, że jej programistom udało się przenieść algorytmy sieci neuronowej do aplikacji instalowanej na smartfonach użytkowników. Oznacza to, że już wkrótce edycja zdjęć w Prisma odbywać się będzie lokalnie - na urządzeniu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pokemon GO się kończy?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)