Autocenzura zdjęć na Facebooku?

Autocenzura zdjęć na Facebooku?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

13.08.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma McAfee zamierza wprowadzić na rynek aplikację o nazwie McAfee Social Protection, której zadaniem będzie ochrona naszej prywatności na Facebooku. Ze szczególnym uwzględnieniem zdjęć jakie tam umieszczamy.

Potencjalnie jest to bardzo użyteczne narzędzie dla wszystkich tych, którym nie w smak jest świadomość, że każde zdjęcie jakie znajdzie się na Facebooku może być ściągnięte na twarde dyski wszystkich znajomych. Dlatego McAfee proponuje rozbudowany mechanizm kontroli tego, który ze znajomych będzie miał dostęp do zdjęcia. Pozostali zobaczą tylko i wyłącznie ocenzurowaną wersję.

Ale nawet znajomi, którzy mają dostęp do zdjęcia nie będą mogli go ściągnąć. McAfee zarzeka się, że ściągnięcie ich na dysk, a nawet zrobienie print screena będzie niemożliwe (otrzymamy jedynie pusty fragment ekranu). Aplikacja ma być dostępna pod koniec tego miesiąca.

Wszystko pięknie, tylko prawda jest taka, że nawet najlepsze oprogramowanie nie uchroni nas przed głupotą rodem z social media. Osoby, które już dziś podchodzą poważnie do swojego wizerunku i tak nie wrzucają zdjęć, które mogłyby ich skompromitować w oczach np. potencjalnych pracodawców. A osoby, którym to wszystko jedno, jak nie przejmowały się swoimi ustawieniami prywatności na Facebooku, tak nie będą przejmowały się ustawieniami aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)