Płyta firmy Foxconn z chłodzeniem 4in1

Płyta firmy Foxconn z chłodzeniem 4in1
Źródło zdjęć: © Foxconn

14.01.2008 10:30, aktual.: 14.01.2008 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Foxconn przedstawiła swoją najnowszą płytę główną z serii QuantumForce - model o oznaczeniu BLACKOPS. Urządzenie, które przeznaczone jest głównie dla entuzjastów overclockingu, wyposażone zostało między innymi w uniwersalny system chłodzenia 4in1 Quantum Cooler.

Płyta BLACKOPS - jak czytamy w informacji prasowej - korzysta z nowego chipsetu firmy Intel przeznaczonego dla entuzjastów. Urządzenie wyposażono w wykonane w całości z miedzi uniwersalne chłodzenie o nazwie 4in1 Quantum Cooler dbające o odpowiednie odprowadzanie ciepła z mostka północnego, południowego oraz układów zasilających procesor. Wykorzystując dodatkowo dołączone akcesoria, zestaw może być przez użytkownika w prosty sposób modyfikowany do chłodzenia pasywnego, aktywnego przy użyciu wentylatora, wodnego, a także ciekłym azotem lub suchym lodem. Sprzęt korzysta z 8-fazowego, cyfrowego układu zasilania oraz nowego BIOSu o nazwie Quantum BIOS ( rozwinięta wersja Gladiator BIOS znanego z zeszłorocznego modelu MARS ).

Obraz
© Chłodzenie 4 in 1 (fot. IDG)

"_ Umożliwiliśmy użytkownikom dostęp do zmiany wielu nowych parametrów, względem poprzedniej wersji - Gladiator BIOS. Nowy BIOS to nie tylko więcej ustawień widocznych dla klienta. Quantum BIOS prezentuje nowe podejście do użytkownika, informuje, które ustawienia mają wpływ na wyniki overclockingu. Jest bardziej intuicyjny oraz przyjazny. Dodatkowo staraliśmy się wytłumaczyć, na co dokładnie wpływa ustawienie każdego parametru, ułożyliśmy je w logicznych grupach _" - tłumaczy Peter Tan, konsultant techniczny serii Quantum Force.

Nowa płyta powinna trafić do rąk klientów jeszcze w tym kwartale.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)