Chińska płyta główna na chipsecie Intel P43

Chińska płyta główna na chipsecie Intel P43
Źródło zdjęć: © IDG

12.05.2008 08:30, aktual.: 12.05.2008 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przyszłym miesiącu trafi na rynek nowy chipset Intela o oznaczeniu P43. Co ciekawe, w Sieci pojawiły już jednak zdjęcia płyty głównej zbudowanej przy jego wykorzystaniu.

Chipset Intel P4. to okrojona wersja układu P45, różniąca się od niego między innymi brakiem wsparcia dla trybu CrossFire oraz obsługą pamięci pracujących z częstotliwością 1066 MHz ( więcej na jego temat pisaliśmy w artykule pt. "Intel P43 - w drugim kwartale)

Obraz
© (fot. IDG)

W Sieci pojawiły się już jednak zdjęcia płyty głównej ( bliżej nieokreślonego chińskiego producenta ) o oznaczeniu P43T, zbudowanej w oparciu o wspomniany chipset. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z 65- i 45-nanometrowymi procesorami Intela pracującymi na szynie FSB do 1333 MHz oraz pamięciami DDR2-1066 ( cztery sloty ). Oferuje dwa sloty PCI-Express x16 ( jeden pracuje w trybie x4 ), dwa PCI-Express x1, dwa PCI oraz możliwość podłączenia dysków twardych przy wykorzystaniu sześciu złączy SATA 3.0 Gb/s. Połączenie z Internetem nawiążemy dzięki modułowi Gigabit Ethernet, natomiast dźwięk uzyskamy za pomocą 8-kanałowej karty.

Urządzenie trafi na rynek najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu, przed oficjalną premierą chipsetu P43.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)